ساماندهی معیشت مردم وظیفه همه مسئولان است
ساماندهی معیشت مردم وظیفه همه مسئولان است

آیت‌الله نوری همدانی بر رفع مشکلات مردم تاکید کرد و گفت: این وظیفه مدیران است که به معیشت و زندگی مردم سر و سامانی دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و هیات همراه ضمن تسلیت ایام سوگواری محرم و شهادت حضرت سید الشهداء (علیه السلام) و یاران شهیدش، با اشاره به خدمات گسترده کمیته امداد امام خمینی (ره) در محرومیت زدایی و اشتغال آفرینی اظهار داشت: تمام توجه شما به مردم خصوصا فقراء باشد؛ مردمی که همیشه زحمت با آنهاست. بکوشید تا مشکلات آنها هرچه زودتر برطرف گردد تا بتوانند زندگی سالم، کریمانه و اسلامی داشته باشند.

وی با اشاره به فرمایشات امیرالمومنین علی علیه السلام در نامه ۵۳ نهج البلاغه خطاب به مالک اشتر اظهار داشت: حضرت فرمودند: « وَ أَشْعِرْ قَلْبَکَ الرَّحْمَهَ لِلرَّعِیَّهِ وَ الْمَحَبَّهَ لَهُمْ وَ اللُّطْفَ بِهِمْ؛ فَإِنَّهُمْ صِنْفَانِ: إِمَّا أَخٌ لَکَ فِی الدِّینِ وَ إِمَّا نَظِیرٌ لَکَ فِی الْخَلْقِ ». حضرت از مالک می‌خواهد تا دلش را سرشار از محبت و لطف به مردم نماید چراکه مردمی که به آنها حکومت می‌کنی از دو صنف‌اند؛ یا برادران دینی تو هستند و یا در خلقت با تو یکی هستند.

مرجع تقلید شیعیان گفت: در بخش دیگری از این نامه آمده: « إِنَّ عَمَلَکَ لَیْسَ لَکَ بِطُعْمَه وَ لَکِنَّهُ فِی عُنُقِکَ أَمَانَه»؛ یعنی عمل و جایگاه شغلی تو وسیله امرار معاش تو نیست بلکه امانتی است از جانب خداوند.

آیت‌الله نوری همدانی بر لزوم توجه به نهج البلاغه در کلام امام راحل(ره) تصریح کرد: بعد از قرآن کتابی به جامعیت نهج البلاغه در سازندگی جامعه نداریم. امیدوارم نامه ۵۳ نهج البلاغه که به راستی منشور جامع حکومت‌داری و مدیریت است در تمامی ادارات دولتی نصب شود تا سرمشقی برای مسئولین و کارمندان دولت قرار گیرد. 

 در ابتدای این دیدار رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به ارائه گزارشی از فعالیت ها و خدمات صورت گرفته پرداخت.

انتهای پیام/