اشتغال‌زایی از مهمترین عناصر تربیت و اصلاح انسان‌ها در جامعه است
اشتغال‌زایی از مهمترین عناصر تربیت و اصلاح انسان‌ها در جامعه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، غلام علی محمدی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه فاز نخست خط تولید موتورسیکلت برای اشتغال زندانیان در قم که در اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان قم برگزار شد، بیان کرد: اشتغال بهترین بستر برای باز اجتماعی کردن زندانیان است […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، غلام علی محمدی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه فاز نخست خط تولید موتورسیکلت برای اشتغال زندانیان در قم که در اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی استان قم برگزار شد، بیان کرد: اشتغال بهترین بستر برای باز اجتماعی کردن زندانیان است و هدف ما رسیدن به احیای انسان‌ها است که خدای متعال در قرآن کریم به آن تاکید کرده است.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: ما در این راستا برنامه‌های متنوع فرهنگی در زندان‌ها برگزار می‌کنیم؛ فعالیت‌های قرآنی در زندان‌ها بسیار پررنگ است و در سال جاری مسابقات کشوری قرآن کریم در قم برگزار شد.

وی اضافه کرد: در بحث سوادآموزی، برنامه‌های هنری و فراهم کردن زمینه اوقات فراغت زندانیان، اقدامات جامع و گوناگونی انجام می‌شود.

محمدی ادامه داد: در کنار این برنامه‌ها، اشتغال جایگاه ویژه‌ای دارد برای اینکه اشتغال نقش بنیادین در پیمودن راه‌های مادی و معنوی برای انسان‌ها دارد.

رئیس سازمان زندان‌ها عنوان کرد: بیکاری موجب فقر و سرخوردگی و ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است، اما اشتغال موجب افزایش اعتماد به نفس و خودباوری در افراد می‌شود و انسان را می‌سازد و در راستای مسیر تربیت و اصلاح انسان موثر است.

وی با بیان اینکه ما زندان‌بانان وظیفه داریم از همه ظرفیت‌ها در این خصوص استفاده کنیم، گفت: در سال گذشته خدمات تولیدی زندان‌ها، از مالیات معاف بودند و در تلاشیم تا این موضوع به قانون دائمی تبدیل شود.

محمدی خاطر نشان کرد: حرکت روبه جلویی در خصوص اشتغال در زندان‌ها پیش گرفته‌ایم و امیداوریم به برکت ماه رجب بتوانیم اقدامات شایسته‌ای در بحث اشتغال زندانیان انجام دهیم.

پایان پیام/۷۸۰۳۳