محیط کار برای مهارت‌آموزی سربازان گسترش یابد
محیط کار برای مهارت‌آموزی سربازان گسترش یابد
فرمانده سپاه علی بن ابیطالب علیه السلام استان قم گفت: باید محیط واقعی کار را برای مهارت آموزی سربازان گسترش دهیم زیرا ماندگاری و تاثیر یادگیری آن بیشتر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، نشست هماهنگی و هم‌اندیشی با موضوع مهارت‌افزایی و اشتغال سربازان وظیفه با حضور فرمانده و جانشین سپاه استان قم، مسئولان و نمایندگان اداره کل فنی و حرفه‌ای، سازمان جهاد کشاورزی، سازمان فناوری و اطلاعات و ارتباطات ،سازمان ورزش و جوانان، اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و مسئولان رده‌های مختلف سپاه برگزار شد.

در این نشست سردار موحد فرمانده سپاه علی بن ابیطالب علیه السلام استان قم اظهار داشت: باید محیط واقعی کار را برای مهارت آموزی سربازان گسترش دهیم زیرا ماندگاری و تاثیر یادگیری آن بیشتر است. دنیای آینده متعلق به دنیای فناوری اطلاعات است و باید نسبت به رشته‌های آی تی اهتمام ویژه‌ای شود.

فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع) با بیان اینکه خروجی آموزش‌ها و آزمون‌ها باید منجر به اشتغال شود گفت: سربازان آموزش دیده بعد از مهارت آموزی و دریافت مدرک بر اساس حرفه و مهارتی که آموخته‌اند باید تسهیلات در اختیار آن‌ها قرار بگیرد تا بتوانند برای خود کسب و کار راه‌اندازی کنند.

سردار موحد تصریح کرد: این فرمان مقام معظم رهبری است که باید به این سمت حرکت کنیم، ما هر جا که فرمان حضرت آقا را خوب گوش کردیم پیروز شدیم. یکی از دلایل موفقیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حزب الله لبنان گوش دادن و اجرا کردن فرمان‌های ایشان است.

وی با اشاره به عملیات غرور آفرین «وعده صادق» سپاه پاسداران بیان کرد: هرچه داریم مدیون فرمانده معظم کل قوا هستیم، تصمیمی که مقام معظم رهبری برای عملیات وعده صادق گرفتند، تصمیم بزرگی بود که هر شخصی توانایی گرفتن این تصمیم را ندارد مگر کسی که دل خدایی و دریایی داشته باشد چون اسرائیل قلب سیاسی و رگ حیات آمریکا است.

در این نشست ضمن بررسی و ارزیابی آخرین وضعیت آموزش‌های مهارتی ویژه سربازان، نقاط ضعف و قوت و مشکلات موجود در برنامه مهارت آموزی سربازان در سال ۱۴۰۲، برنامه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در سال ۱۴۰۳ ابلاغ گردید.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم/قم