نگرانی برای تأمین کالاهای اساسی در ایام پایانی سال وجود ندارد
نگرانی برای تأمین کالاهای اساسی در ایام پایانی سال وجود ندارد
سعید محمدی با بیان اینکه مردم هیچ نگرانی بابت تأمین کالاهای اساسی در ایام پایانی سال و ماه رمضان نخواهند داشت، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۱۰۰ تُن موجودی برنج و ۲۴۶۰ تُن موجودی شکر و همچنین برای سه ماه آینده موجودی گندم داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نسیم قم، سعید محمدی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم با اشاره به حوزه فعالیت اداره کل غله در خصوص تأمین، نگهداری و توزیع کالاهای اساسی، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ایام پایانی سال و ماه رمضان مشکلی در تأمین کالاهای اساسی شامل؛ گندم، آرد، برنج و شکر نداریم.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی ذخایر ما برای سه ماه آینده است، افزود: وضعیت ذخایر مطلوب است لذا مشکلی در حوزه تأمین کالاهای اساسی برای تنظیم بازار استان نداریم.

محمدی با اشاره به اینکه استان قم یک استان مصرف کننده گندم است، ادامه داد: خرید تضمینی گندم ما حداکثر برای مصرف یک ماه استان کافی است به همین جهت ناچاریم مابقی نیاز استان را از طریق واردات از استان‌های دیگر انجام دهیم و همواره سعی داشتیم گندم با کیفیت وارد استان شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم با تاکید بر کیفیت بالای گندم، اظهار کرد: از ابتدای سال تا امروز بیش از ۱۷۴هزار تن گندم وارد استان کردیم؛ با توجه به درجه کیفی بسیار بالای گندم در تأمین آرد با کیفیت نانوایی‌ها هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال بیش از ۱۶۳ هزار تن گندم برای تولید آرد و تأمین نان مردم به کارخانه‌های آرد دادیم، تصریح کرد: از ابتدای سال حدود ۳۶۹۰ تُن شکر و بیش از ۳۳۰۰ تُن برنج وارد استان کردیم.

محمدی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری ۲۹۷۰ تُن شکر و حدود ۴۵۰۰ تُن برنج برای تأمین نیاز مردم قم توزیع شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم بیان کرد: در حال حاضر ۲۱۰۰ تُن موجودی برنج و ۲۴۶۰ تُن موجودی شکر و همچنین برای سه ماه آینده موجودی گندم داریم.

وی تاکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مردم هیچ نگرانی بابت تأمین کالاهای اساسی در ایام پایانی سال و ماه رمضان نخواهند داشت.

محمدی یادآور شد: ما زیرساخت‌های لازم را برای نگهداری و توزیع کالاهای اساسی در مجتمع ذخیره سازی شهید آصف نخعی در نظر گرفتیم و زیر ساخت‌های خوب و قابل اعتمادی را در استان داریم.

وی در پایان بیان کرد: یک انبار کالاهای اساسی به وسعت حدود ۶۰۰۰ متر با امکان ذخیره حدود ۷۰۰۰ تُنی و یک سیلوی گندم با ظرفیت ذخیره‌سازی ۱۲۰ هزار تُن گندم؛ لذا اگر بخواهیم برای یک سال ذخیره در سیلوها داشته باشیم هیچ مشکلی در حوزه ذخیره‌سازی وجود ندارد.

  • منبع خبر : خبرگزرای ایسنا/قم