– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در سخنان آدینه‌ای که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم دین‌دار واقعی باشیم و نشانه‌های یقین در ما جلوه‌گر شود باید آراسته به زیور تقوا باشیم. […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در سخنان آدینه‌ای که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم دین‌دار واقعی باشیم و نشانه‌های یقین در ما جلوه‌گر شود باید آراسته به زیور تقوا باشیم.

وی افزود: سبک شمردن دین سبب ضربه به آن می‌شود، دوست و همراه در زندگی انسان تأثیر زیادی دارد که باید در این زمینه مراقب باشیم و این موضوع مدنظر است که جوانان در انتخاب دوست توجه ویژه‌ای داشته باشند.

امام‌جمعه قم بابیان اینکه دوست‌یابی یک هنر ارزشمند است، بیان کرد: در روایات هشدار داده‌شده که هم‌نشین، همراه و دوست انسان اگر اهل خیر باشد انسان را به کار خیر هدایت می‌کند و در مقابل اگر اهل شر باشد انسان را به گناه دعوت می‌کند.

امام جمعه قم: مسجد میراث عظیم در اسلام و مرکزی بزرگ در انقلاب اسلامی استامام جمعه قم: اشغالگری و غارت در ذات آمریکا نهفته استامام جمعه قم: آمریکا جرات کوچکترین اقدام علیه نفتکش‌های ایرانی را ندارد

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) عنوان کرد: عاجزترین شخص کسی است که نتواند دوست خود را حفظ کند و در دوستی پایدار و صمیمی باقی نمی‌ماند.

نائب‌رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: اگر انسان خوب و ارزشمند دوستانی که انتخاب کرده ناسالم باشند، باید نقش تأثیرگذاری روی دوستانش داشته باشد و در باطلاقی که آن‌ها گرفتارشده‌اند کمکشان کند.

والدین نقش بی‌بدیل و ارزشمندی در تربیت فرزندان  دارند

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: گاهی کانون خانواده‌ای به خاطر دوستان ناباب ازهم‌پاشیده می‌شود، انسان‌های ناباب یکی از آسیب‌های جدی و تهدیدکننده دین و دین‌داری هستند و بر زندگی مادی و معنوی انسان اثر می‌گذارند، نقش والدین در تربیت فرزندان نقشی بی‌بدیل و ارزشمند است و باید روی این موضوع کارکنیم.

استاد حوزه علمیه با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی آیت‌الله یزدی گفت: این عالم ربانی شخصیتی انقلابی بودند و خدمات پیش از انقلاب و پس از انقلاب ایشان مثال‌زدنی بود.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به فرارسیدن سال روز میلاد حضرت زینب (س) بیان کرد: این بانوی پاک‌دامن جلوه صبر بود و حادثه عاشورا را به‌خوبی مدیریت کرد، سخنان دل‌نشین حضرت زینب(س) دشمن را از کار خود پشیمان کرد.

وی عنوان کرد: روز میلاد حضرت زینب(س) به‌عنوان روز پرستار نام‌گذاری شده است، این روزها پرستاران برای حفظ جان ملت ایران فعالیت می‌کنند و از این عزیزان تشکر می‌کنم و از مسئولین می‌خواهم که حقوق پرستاران به‌موقع پرداخت و مشکلات آن‌ها را رفع کنند.

امام‌جمعه قم تصریح کرد: امروز به‌عنوان روز جهانی عاری از خشونت و افراطی‌گری به پیشنهاد جمهوری اسلامی در سازمان ملل به تصویب رسیده است، متأسفانه برخی به نام اسلام افراطی‌گری را در پیش‌گرفته‌اند و از اسلام چهره‌ای زشت به جهانیان نشان دادند و همچنین مدعیان حقوق بشر نیز به مقدسات مسلمانان توهین می‌کنند.

مدعیان حقوق بشر میان مسلمانان تفرقه‌افکنی می‌کنند

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه تصریح کرد: اگر این مصوبه در سازمان ملل تصویب‌شده و همه به آن رای دادند باید جلوی افراطی‌گری گرفته شود، افراطی‌گری‌ها در سوریه و یمن و لیبی سبب شده قتل و خون‌ریزی توسط کسانی که مدعی اسلام هستند انجام شود و مسلمانان را به جان یکدیگر بیندازند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: رئیس‌جمهور کشور ترکیه شعری سرود و این شعر سبب نگرانی ملت ایران شد، این شعر در حقیقت بوی این معنا را داد که  گویا سراینده و بازگوکننده آن زمزه تجزیه‌طلبی را در سر می‌پروراند، مردم و مسئولان کشورمان عکس‌العمل نشان دادند و مسئولین دولت ترکیه عذرخواهی کردند، این عکس‌العمل ملت ایران هشداری است که کسی به این سرزمین و آب‌وخاک طمع نداشته باشد.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: در ۸ سال دفاع مقدس برای اسلام و دفاع از کشورمان با دشمن جنگیدیم، درگذشته برخی از حاکمان حاتم‌بخشی کردند ولی در جمهوری اسلامی هیچ‌گاه این حاتم‌بخشی انجام نمی‌شود.

آیت‌الله حسینی بوشهری ادامه داد: از مردم بابت رعایت موارد بهداشتی برای مقابله با کرونا تشکر می‌کنم، برخی از مردم بابت محدودیت‌های اقتصادی آسیب دیدند ولی این موضوع بیان شد که به خاطر حفظ جان انسان‌ها باید محدودیت‌ها اعمال شود، با همه این اوصاف مردم ایران نجیب هستند و محدودیت‌ها را به خاطر حفظ جان هم‌وطنان می‌پذیرند.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید به آسیب دیدگان از کرونا رسیدگی کند و این موضوع مورد تأکید باشد، همچنین در بودجه سال آینده رقم بودجه مناسبی برای آسیب دیدگان از کرونا در نظر بگیرند، انشا الله شاهد شکوه برنامه‌های دینی و مذهبی باشیم و ضمن رعایت موارد بهداشتی مراسم‌های مذهبی را برگزار کنیم.