اجلاس مشورتی روسای شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها در قم آغاز شد
اجلاس مشورتی روسای شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها در قم آغاز شد
هفتاد و یکمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی شهرهای مرکز استان روز چهارشنبه در قم آغاز شد و به مدت ۲ روز ادامه می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، رئیس شورای اسلامی شهر قم در آیین افتتاحیه این اجلاس که در سالن جلسات شورای شهر قم برگزار شد ابراز کرد: در ۲ روز برگزاری اجلاس شاهد برگزاری کمیسیون‌های تخصصی در روز اول خواهیم بود و چهار کمیسیون تخصصی تشکیل شده‌است.

محسن محرری، کمیسیون‌های چهارگانه اجلاس را شامل فرهنگی و اجتماعی، حقوقی و اقتصادی، توسعه، عمران و خدمات شهری، محیط زیست، سلامت و بهداشت شهری عنوان کرد.

وی ادامه داد: اجلاس با هدف بهره‌گیری از نظرات کاربردی صاحب‌نظران و نخبگان جامعه شورایی کشور با نگاهی جامع به مسائل جاری شهرهای کشور و همچنین انتقال تجارب و توانمندی رؤسای شوراهای مراکز استان در تصمیم‌گیری‌های کلان در حوزه شهری و در نهایت توانمندی شهرداری‌ها برگزار می‌شود.

وی افزود: بازدید از اماکن گردشگری، مذهبی و تاریخی و پروژه های شهری قم نیز از دیگر برنامه‌های اجلاس هفتاد و یکم خواهد بود.

محرری بیان کرد: اختتامیه اجلاس نیز فردا پنجشنبه با حضور رئیس مجمع مشورتی شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و استاندار قم برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: شورای اسلامی شهر قم ۱۳ عضو دارد و هفت کمیسیون تخصصی در این شورا فعال است.

وی گفت:‌ در بودجه‌ریزی شهر قم دقت بیشتری شده و طی سال‌های گذشته تفریق بودجه با مصوبه و یا متمم تقریبا برابر بوده یا حتی درصد بالاتری در برخی سالها داشته‌است.

محرری اظهار داشت: بودجه سالجاری شهرداری قم ۱۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده‌است و ساختار چابکی در این نهاد داریم.

وی یادآور شد: سه هزار نفر به طور مستقیم و سه هزار نفر نیز به طور به صورت غیر مستقیم در شهرداری قم شاغل هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: در دوره مدیریت ۹ ساله شهردار قم، احداث ۳۰ تقاطع هدف گذاری شده که احداث ۲۰ تقاطع تمام شده و پنج تقاطع نیز در دست اجراست که تا پایان امسال ۲۵ تقاطع به پایان می‌رسد.

وی ادامه داد: شهر قم در فضای سبز رتبه سوم سرانه فضای سبز در کشور را دارد و در رشد سرانه فضای سبز در سطح کشور رتبه اول را داراست و این در حالیست که سرانه فضای سبز قم از ۱۳ متر در ۱۰ سال پیش به ۲۵ متر در امسال رسیده‌است.

وی گفت: ثبات مدیریت در ۹ سال اخیر یکی از عوامل موفقیت در شهر قم است و انسجام خوبی در سطح شهرداری مرکز و مناطق شاهد بوده‌ایم.

رئیس دبیرخانه مجمع مشورتی شوراهای اسلامی کلان شهرها و مراکز استان‌ها نیز در این اجلاس گفت: در ششمین دوره فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور، هشت اجلاس مشورتی روسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها برگزار شد که نشان از اهتمام ریاست و اعضای مجمع در تداوم جلسات و به نتیجه رسیدن برنامه ها دارد.

احمدرضا شجاعی افزود: کمیسیون‌های مختلف در مجمع مشورتی برگزار می شود و دبیرخانه مسائل خاص هر کمیسیون را بررسی کرده و برخی از موارد را به دستگاه های زیربط و مقامات ارشد دولتی ارائه می کند و نتایج خوبی در حوزه های مختلف شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: نتایج کامل کمیسیون‌ها در بیانیه پایانی اجلاس گنجانده شده و به رئیس جمهور ارائه و مفاد آن برای اجرا پیگیری می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا/قم