بهره‌برداری از  ۱۸ پروژه آب و فاضلاب قم در دهه فجر
بهره‌برداری از  ۱۸ پروژه آب و فاضلاب قم در دهه فجر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حسن بختیاری با اشاره به بهره‌برداری از ۱۳ طرح آب‌رسانی روستایی در دهه فجر امسال گفت: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۷۴۳ میلیارد ریال با جمعیت تحت پوشش بیش از ۷۵ هزار نفر آماده بهره‌برداری است. وی آغاز عملیات اجرایی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حسن بختیاری با اشاره به بهره‌برداری از ۱۳ طرح آب‌رسانی روستایی در دهه فجر امسال گفت: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۷۴۳ میلیارد ریال با جمعیت تحت پوشش بیش از ۷۵ هزار نفر آماده بهره‌برداری است.

وی آغاز عملیات اجرایی بخش پنجم خطوط انتقال شهرستان کهک به منظور آب‌رسانی به روستای ابرجس را از جمله این پروژه‌ها برشمرد و اظهار داشت: این پروژه که از محل اعتبارات آب‌رسانی به مجتمع‌های روستایی اولویت‌دار با اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد ریال به انجام می‌رسد شامل یک مخزن، یک ایستگاه پمپاژ و ۶ کیلومتر خط انتقال است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم اصلاح شبکه توزیع روستای خاوه به طول بیش از ۷ کیلومتر را از دیگر پروژه‌های قابل بهره‌برداری اعلام و خاطرنشان کرد: این پروژه نیز از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال و در قالب طرح جهاد آب‌رسانی به انجام رسیده است.

وی احداث خط انتقال مجتمع آب‌رسانی ۸۰ روستای قم به طول بیش از ۳ کیلومتر را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و یادآور شد: با بهره‌برداری از این خط انتقال که با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال نیز که در قالب طرح جهاد آب‌رسانی به انجام رسیده، آب‌رسانی به  ۲۸ روستای استان با جمعیت بالغ بر ۵۳ هزار نفر تسهیل می‌شود.

بختیاری احداث مخزن ۱۰۰۰ مترمکعبی و  خط انتقال روستای کرمجگان به طول ۱.۸ کیلومتر را از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در ایام دهه فجر ذکر کرد و یادآور شد: با بهره‌برداری از این پروژه، اهالی این روستا از آب پایدار بهره‌مند خواهند شد.

وی تهیه و نصب ۴ دستگاه دیزل ژنراتور در روستاهای مِیَّم، ویریچ، یکه باغ و دستگرد را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای طرح جهاد آب‌رسانی بر شمرد که با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم احداث مخزن، خط انتقال و اصلاح شبکه روستای سنجگان به طول بیش از ۵ کیلومتر در قالب طرح جهاد آب‌رسانی، احداث مخزن بتنی شهر دستجرد، اصلاح خطوط انتقال روستاهای وشاره  جوزه و  احداث مخزن بتنی و تجهیز چاه جریک آغاج را از دیگر پروژه‌های آماده بهره‌برداری اعلام کرد.

وی توسعه شبکه فاضلاب را در شهر بر اساس اولویت از جمله برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب عنوان کرد و گفت: بر همین اساس بالغ بر ۸ کیلومتر شبکه فاضلاب در ۵ منطقه از شهر با اعتباری بالغ بر ۴۱۵ میلیارد انجام شده و آماده بهره‌برداری است.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱