پیشرفت ۷۰ درصدی احداث مخزن ذخیره آب شهر قم
پیشرفت ۷۰ درصدی احداث مخزن ذخیره آب شهر قم
مهندس حسن بختیاری بیان کرد: با تامین اعتبارات مورد نیاز تا پایان سال جاری مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی شهر قم آماده بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مهندس حسن بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به لزوم احداث مخازن ذخیره آب در نقاط مختلف شهر به منظور تامین پایدار آب گفت: این مخازن می‌تواند به عنوان منابع استراتژیک به ویژه در مواقع بحرانی به کمک شهر بیایند.

وی در همین راستا به احداث مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی شهر قم اشاره کرد و از پیشرفت ۷۰ درصدی آن خبر داد و اظهار کرد: این مخزن با اعتباری بالغ بر ۵۱۰ مییارد ریال از محل اعتبارات ملی شهرهای دارای تنش آبی در حال احداث است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه عملیات اجرایی احداث سازه این مخزن تا یک ماه آینده به پایان خواهد رسید، تصریح کرد: با تامین اعتبارات مورد نیاز تا پایان سال جاری مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی شهر قم آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حجم مخازن ذخیره آب استان بیش از ۳۶۰ هزار مترمکعب است، یادآور شد: گرچه در این زمینه در مقایسه با سایر استان ها در شرایطی خوبی قرار داریم اما هر چه میزان این مخازن بیشتر شود پایداری آب به ویژه در شرایط بحرانی را به دنبال خواهد داشت.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا قم