رییس هیات قایقرانی قم:

شرایط فعالیت حرفه‌ای رشته‌های کانوپولو و آبهای آرام در قم فراهم شد

مجید ولی، رییس هیات قایقرانی قم از فراهم شدن فعالیت حرفه‌ای در رشته‌های کانوپولو و آب‌های آرام دراین استان در هر دوبخش بانوان و آقایان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مجید ولی افزود: وسایل و تجهیزات لازم جهت فعالیت در رشته قایقرانی به صورت حرفه‌ای ، مکان اختصاصی انجام تمرینات و مربیان دارای مدرک رسمی از فدراسیون در دو رشته آب‌های آرام (کایاک) و کانوپولو در دو بخش آقایان و بانوان را فراهم شده‌است.

وی ادامه داد:در بخش تجهیزات، ۱۰ قایق کانوپولو، پارو، کاور، کلاه توپ و همچنین قایق کایاک و پاروی حرفه ای و کایاک تورینگ توسط هیات قایقرانی قم تهیه و خریداری شده‌است.

ولی، اظهار داشت: دیگر نیاز فعالیت در این رشته وجود مکان اختصاصی برای آموزش با همکاری هیات جانبازان و معلولان استان در استخر دخانچی فراهم و تمرینات نیز در دو دریاچه مصنوعی موجود در سطح استان برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش مربیان نیز شقایق بلم‌چی در بخش بانوان و سعید مطیری در بخش آقایان مسئولیت آموزش شرکت کنندگان را برعهده دارند.

وی با اشاره به روند رو به رشد رشته قایقرانی درقم گفت: زیرساخت‌های استان برای ورود حرفه‌ای تر به این رشته ورزشی نسبت به گذشته متحول شده‌است.