امنیت شیعیان ایران و جهان مرهون خون شهدای مدافع حرم است

به گزارش پایگاه روابط عمومی مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج)، آیت الله سیدمحمد حسینی قزوینی، در معیت سردار سرتیپ دوم پاسدار سید محمد تقی شاهچراغی فرمانده سپاه استان قم از تعدادی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم لشگر فاطمیون و زینبیون مستقر در شهر قم دیدار داشتند. در این دیدار کلید واحدهای مسکونی که با تلاش آیت […]

به گزارش پایگاه روابط عمومی مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج)، آیت الله سیدمحمد حسینی قزوینی، در معیت سردار سرتیپ دوم پاسدار سید محمد تقی شاهچراغی فرمانده سپاه استان قم از تعدادی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم لشگر فاطمیون و زینبیون مستقر در شهر قم دیدار داشتند.
در این دیدار کلید واحدهای مسکونی که با تلاش آیت الله حسینی قزوینی و مساعدت برخی خیرین شیعه خارج از کشور تأمین اعتبار شده بود، به خانواده ها تحویل شد.
البته  این کار در برابر خون پاک شهداء‌ و خانواده محترم آنان؛ خیلی نا چیز است، چون امنیت امروز ما   در ایران و برخی از کشورهای اسلامی مرهون خون پاک شهدای مدافع حرم است.
رئیس مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج) در دیدار این خانواده های شهدا، اظهار داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری نسبت به اعطاء تابعیت به خانواده‌های شهداء‌ مدافعین حرم، اگر مسئولین امر بویژه وزارت محترم خارجه، همکاری‌های لازم را انجام دهند، من تلاش خواهم کرد که حد اقل مشکل مسکن خانواده های شهداء فاطمیون و زینبیون را در شهرهای قم، مشهد و تهران حل کنم، چون بالاترین دغدغه من این است که این منازل به نام این خانواده را ثبت شود.
رئیس مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج)، با تمجید از مقام والای شهدای مدافع حرم، گفت: در روایتی از پیامبر گرامی اسلام(ص) آمده است که ایشان فرمود: (فوق کل ذی بر بر حتى یقتل الرجل فی سبیل الله ، فإذا قتل فی سبیل الله فلیس فوقه بر؛ بالاتر از هر پاداشی یک پاداش دیگری هست ولی بالاتر از شهادت در راه خدا هیچ پاداش و ثوابی نیست)؛ و شهدا به واسطه جانفشانی و از خود گذشتگی در راه خدا، مقامی والا و غیر قابل توصیف در نزد خداوند دارند که یکی از نمونه های آن، داشتن مقام شفاعت از سایر انسان ها می باشد.
آیت الله حسینی قزوینی با بیان این که صبر و استقامت خانواده های معظم شهداء به ویژه خانواده های گرانقدر شهدای مدافع حرم، بسیار قابل ستایش و تکریم است، گفت: خانواده شهداء نیز از مقربان درگاه خداوند هستند و خداوند دستان دعاگوی آنان را خالی باز نمی گرداند و از این رو امیدواریم این خانواده های والا مقام، دعاگوی همه شیعیان جهان و به ویژه شیعیان مظلوم یمن باشند.
این استاد برجسته حوزه علمیه قم، گفت: شهیدان والامقام از مقام و ارج و قرب خاصی در درگاه الهی برخوردار هستند که باید گفت شهدا، گُلهای خوشبوی گلستانهای بهشت هستند.
همچنین در این دیدارها علاوه بر تقدیم هدایایی به همسر و فرزندان شهدای مدافع حرم، مقرر شد برخی از مشکلات معیشتی این خانواده های شهدا، برطرف شود.
شهیدان «امان علی داد»، «غلام یحیی رحمانی»، «کریم اکبری»، «سیدعلی حسن حسینی»، «سیدناصر حسینی»، و «غلام محمد احمدی» از جمله شهدایی بودند که با خانواده شان دیدار و کلید یک واحد مسکونی به هر کدام از این خانواده ها اهداء شد؛ خاطرنشان می شود این واحدهای مسکونی، با مساعدت مالی برخی از شیعیان کشورهای مختلف دنیا، تأمین اعتبار شده است.