همایش آشنایی با خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، با هدف ارتقاء سطح آگاهی و اطلاع رسانی به صاحبان صنایع و صادر کنندگان، همایش آشنایی با خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران با حضور مسئولان صندوق ضمانت صادرات ایران، جمعی از صادر کنندگان برتر سال ۹۶ استان، فعالان اقتصادی مستقر در […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، با هدف ارتقاء سطح آگاهی و اطلاع رسانی به صاحبان صنایع و صادر کنندگان، همایش آشنایی با خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران با حضور مسئولان صندوق ضمانت صادرات ایران، جمعی از صادر کنندگان برتر سال ۹۶ استان، فعالان اقتصادی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، مدیران دستگاه های اجرایی و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم در سالن همایش های این منطقه برگزار گردید.

غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم در ابتدای این همایش برگزاری چنین جلساتی بخصوص در مجموعه هایی مانند منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان که بستر کاملا مناسب اقتصادی و صادراتی دارند، را بسیار مهم توصیف کرد وخواستار حضور بیشتر مسئولان دستگاه های اجرایی استان در این گونه نشست های تخصصی شدند.

وی حضور مسئولان در این گونه همایش ها را عامل مهم در آگاهی رسانی عمومی به فعالان اقتصادی و نشان دهنده اهمیت موضوع نسبت به تحول اقتصادی و امر مهم صادرات دانست.

وی با اشاره به میزران صادرات ۴۵ میلیارد دلاری سال گذشته کشور، این رقم را با افزایش ۲۱ درصدی ۵۳ میلیارد دلار در پیش بینی دولت برای صادرات سال ۹۷ اعلام کرد.

غضنفری افزود: آشنایی هر چه بیشتر فعالان اقتصادی و صادر کنندگان با صندوق ضمانت صادرات، باعث افزایش اطمینان و رشد صادرات و توسعه اقتصادی می¬شود.وی گفت: هر چند در زمینه بیمه و فرهنگ بیمه مشکلاتی در کشور داریم و نتوانسته ایم بین بخش خصوصی و دولتی هم افزایی و تعامل مناسب برای گسترش این فرهنگ داشته باشیم اماهمین آموزشها و نشست ها در امر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بسیار موثر خواهد بود. وی از صندوق ضمانت صادرات ایران خواست تا اطلاع رسانی و آشنا نمودن صادرکنندگان را از انواع خدماتی که ارائه می دهند، را در دستور کار خود قرار دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم در بخش دیگری از سخنان خود به بسته حمایتی دولت از اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: در این بسته مشوق های بسیار خوبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی دیده شده است، از جمله افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات ایران به میزان ۱۳۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۷ می باشد.وی مد نظر بودن تولید دانش بنیانی که نهایتا بتواند از بازار خارج از مرزها استفاده کند را از اهداف مهم این بسته حمایتی عنوان کرد. که صندوق ضمانت صادرات ایران یکی از بهترین ظرفیت های ایجاد این اطمینان برای فعالان حوزه اقتصادی و صادراتی می باشد.

درادامه این همایش دو تن از کارشناسان صندوق ضمانت صادرات ایران به معرفی کامل خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، از جمله اهداف تشکیل این صندوق، تاریخچه، انواع ضمانت نامه ها، جایگاه قانونی، انواع بیمه نامه ها، ریسک های تجاری، معرفی خدمات صندوق، اعتبار سنجی خریدار خارجی، اعتبار کوتاه مدت صادراتی و ریسک های تجاری تحت پوشش، پرداختند و به سوالات حاظران نیز پاسخ دادند.