بزرگ‌ترین پارک جنگلی کشور در قم به بهره برداری می رسد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، سقائیان نژاد با اشاره به اهمیت توسعه فضای سبز در شهر قم اظهار کرد: علی رغم وجود مشکلات اقتصادی مجموعه مدیریت شهری قم در این سال‌ها تلاش‌های بسیار خوبی در زمینه ارتقای سرانه فضای سبز در شهر قم انجام داده است. […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، سقائیان نژاد با اشاره به اهمیت توسعه فضای سبز در شهر قم اظهار کرد: علی رغم وجود مشکلات اقتصادی مجموعه مدیریت شهری قم در این سال‌ها تلاش‌های بسیار خوبی در زمینه ارتقای سرانه فضای سبز در شهر قم انجام داده است.

شهردار قم افزود: پارک جنگلی هزار هکتاری قم که بزرگترین پارک جنگلی کشور محسوب می‌شود تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه شهر قم شهری با اقلیمی گرم و خشک است، افزود: در تلاش هستیم در کنار استفاده از گیاهان مناسب با آب‌وهوای قم با توسعه فضای سبز اقلیم شهر را تغییر دهیم که این اقدام نیاز به برنامه‌ریزی و همت مسئولان استانی است.

شهردار قم با اشاره به پروژه‌های فضای سبز قم ابراز کرد: بوستان ۴۰۰ هکتاری آیت‌الله بروجردی در کنار کوه دوبرادران تا بلوار آیت‌الله بروجردی در دست اقدام است که فاز نخست آن با مساحتی ۶۸ هکتاری در دهه کرامت با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی به بهره‌برداری رسید.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر سرانه فضای سبز در شهر قم به ۱۷ مترمربع رسیده است، عنوان کرد: در دو سال اخیر سالانه بیش از ۳۰۰ هزار اصله درخت در شهر قم کاشته شده است اما هنوز شهر قم دچار کمبودها و ضعف‌های بسیاری در حوزه فضای سبز با وجود اقلیم گرم و خشک است.