از ضرورت به کارگیری مدیران جهادی و انقلابی تا برکناری وزراء خسته، ناکارآمد و غیرخلاق

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، متن بیانیه حمایتی ۵۰۰ گروه تبلیغی کشور و طلاب و فضلای حوزه علمیه در نماز جمعه های کشور از موضع گیری مراجع معظم تقلید در مطالبه از سران سه قوه به شرح زیر است:   بسم الله الرحمن الرحیم یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَ صابِرُوا وَ […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، متن بیانیه حمایتی ۵۰۰ گروه تبلیغی کشور و طلاب و فضلای حوزه علمیه در نماز جمعه های کشور از موضع گیری مراجع معظم تقلید در مطالبه از سران سه قوه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَ صابِرُوا وَ رابِطُوا وَ اتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُون (آل عمران، ۲۰۰)

اى کسانى که ایمان آورده اید! (در برابر مشکلات و هوس‌ها) استقامت کنید و (در برابر دشمنان نیز) پایدار باشید (و دیگران را به صبر دعوت کنید) و از مرزها مراقبت کنید و از خداوند پروا داشته باشید، باشد که رستگار شوید.

حمد و سپاس مخصوص پروردگار است که امروز در آستانه چهلمین سال انقلاب اسلامی قرار داریم، در ضعف و ناتوانی دشمن و قدرت انکارناپذیر جمهوری اسلامی همین بس که دشمن تمام امکانات خود را در جهت ضربه زدن به نظام اسلامی بکار گرفته است. نعمت چهل سالگی انقلاب را باید بصورت ویژه قدرشناسی کرد چراکه چهل ساله شدن انقلاب اسلامی نویدبخش ثبات، موفقیت، استمرار و توانمندی است و تصور این مسأله لرزه به اندام دشمن انداخته است.

نظام اسلامی، در چهار دهه گذشته با افتخار تمام، موفقیت های بی نظیری ثبت کرده است که ذکر آنها در این مقام ضروریست:

ترویج عمومی فرهنگ جهاد و شهادت که نتیجه آن شکست های مفتضحانه متعدد دشمن در نبردهای گوناگون بوده است که ۸ سال دفاع مقدس و شکست داعش و دفاع جانانه از حرم اهل بیت و ناموس مسلمین از بارزترین مصادیق آن است.
موفقیت در عرصه مدیریت که الهام گرفته از مکتب توحیدی است. حکومتی که روش حکومتی مدعیان مدیریت در غرب را به چالش کشید، حکومتی که در آن همه سلایق سیاسی آزادی بیان و حق اظهار نظر را دارند و به سهولت در بدنه حکومت قرار می گیرند نشان دهنده ثبات و قدرت مدیریتی است.
ارتقاء سطح معنویت جامعه که اعتکاف های گسترده دانشجویی و دانش آموزی؛ حجم انبوه حضور زائرین ایرانی در مراسم اربعین حسینی، انواع مراسم مذهبی و معنوی، یادواره های شهداء، نوع دوستی و حضور به موقع در صحنه های کمک رسانی به مظلومین و محرومین و آسیب دیدگان از برکات این نظام، در بعد فرهنگی و معنوی است!
سرعت رشد بی نظیر جوانان این کشور در عرصه علم و فناوری، کشف و اختراع، تربیت نیروی انسانی تحصیل کرده و کارآمد از موفقیت های غیرقابل انکار نظام اسلامیست!
نظام اسلامی با وجود هجمه های بی امان دشمن در عرصه تروریست و برخوردهای سخت توانسته امنیت داخل کشور و حتی بیرون از مرزهای خود را به خوبی تأمین کند، مفهوم امنیت در کنار دست و پنجه نرم کردن با تروریست تکفیری تنها در ایران مصداق دارد!
مؤلفه دیگر، قدرت ایران اسلامی است که در کنار قدرت های برتر دنیا مطرح است، امروز هیچ طرحی در منطقه غرب آسیا موفقیت آمیز نخواهد بود مگر با حضور و نقش آفرینی ایران.

علت رشد و موفقیت نظام اسلامی در عرصه های ذکر شده اتصال به منبع وحی از طریق نظریه مترقی ولایت فقیه و در صحنه بودن علمای انقلابی در کنار دارا بودن پشتوانه مردمی است!

امروز متأسفانه این نظام پویا و کارآمد در عرصه اقتصادی گرفتار مشکلاتی است، اقتصاد الهام گرفته از مکتب لیبرالیسم و ربامحور در کنار مدیران نالایق و بعضا خائن، زخمی بر پیکره قدرتمند نظام اسلامی ایجاد کرده و تنها نقطه امید دشمن برای ضربه زدن به این نظام شده است. رهبر معظم انقلاب و مراجع معظم تقلید بارها بر مسأله اصلاح روش بانکی و اقتصادی موجود تأکید ونسبت به عواقب آن هشدار داده اند، مراجع معظم تقلید در دوسال اخیر بیش از ۱۰۰ مرتبه نسبت به حذف ربا از سیستم بانکی تذکر داده اند، رهبر معظم انقلاب نزدیک به یک دهه نسبت به جنگ اقتصادی هشدار داده و از مسئولین خواستند که اقتصاد را درون زا و مقاوم کنند اما هیچ اتفاق قابل توجهی در این زمینه نیفتاده است!

ملت بصیر، هوشمند و انقلابی ایران اسلامی با حمایت قاطع از رهبر معظم انقلاب و مواضع انقلابی حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی و نوری همدانی (حفظهما الله) مواضع و خواسته های به حق آنها را از مسئولین مطالبه کرده و تا تحقق این خواسته ها از پای نخواهند نشست. مطالبه ما از مسئولین محترم در قوای سه گانه این است که اقدامات زیر را بصورت عاجل و بدون فوت وقت انجام دهند، اقداماتی که قطعا امید دشمنان را ناامید کرده و فرصت سوءاستفاده را از آنان سلب مینماید:

ملت ایران و ما نمازگزاران جمعه از قوه قضائیه میخواهیم :

اولا : با دزدان و اختلاس گران بیت المال خصوصا متخلفین بازار سکه و ارز و قاچاق چندهزار خودرو و مسئولین خائن مرتبط با این پرونده ها برخورد سخت و فراموش نشدنی کرده و با حلق آویز کردن آنها به چوبه دار به زندگی پلید و فاسد آنها پایان دهد تا درسی شود برای همه خیانت کاران به عرصه عدالت و پیشرفت!

ثانیا : ضمن معرفی و تشویق قضات عادل، صالح و صادق، و همچنین معرفی و مجازات سخت و بدون ملاحظه قضات فاسد و خیانت کار اعتماد عمومی به این نهاد را تقویت کند!

انتظار ملت صبور و متدین ایران اسلامی از قوه مقننه و نمایندگان مجلس شورای

اسلامی این است که :

اولا :با پایان دادن به مَشیِ محافظه کاری و مماشات و با نظارت دقیق بر عملکرد مسئولین دولتی، با استیضاح وزیران ناکارآمد، و شخص رئیس جمهور نسبت به مشکلات اقتصادی، دولت را در مسیر اصلی خود قرار دهد!

ثانیا: به جای اصرار بر تصویب لوایح و معاهدات استعماری بین المللی همچون FATF و ننگ پذیرش این اسناد ذلت بار به نام خود با سرلوحه قرار دادن فرمایشات رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای، به وظیفه شرعی و قانونی خود در اصلاح قوانین اقتصادی ناکارآمد و نظارت دقیق بر اجرای قوانین عمل نماید.

دولت جمهوری اسلامی موظف است تا :

اولا : با بکارگیری مدیران جهادی و انقلابی و برکناری وزراء خسته، ناکارآمد و غیرخلاق؛ و عزل و برخورد با مدیران متخلف و سوء استفاده گر و همچنین بکارگیری همه امکانات کشور، فرصت لازم و کافی را در جهت تحقق عملی و نه شعاری اقتصاد مقاومتی فراهم نماید.

ثانیا : با قاطعیت با متخلفین بازار سکه و ارز در هر سطحی که هستند برخورد انقلابی کند!

ثالثا : اشرافیگری را کنار گذاشته و از اتاق های شیشه ای خود به میان مردم نقل مکان کرده و از نزدیک با مردم ارتباط برقرار کنند تا مشکلات جامعه را به خوبی درک کنند!

ما نمازگزاران جمعه ضمن حمایت از مواضع قاطع و انقلابی اخیر ریاست محترم جمهوری، ایشان را نصیحت می کنیم که انقلابی گری را سرلوحه اقدامات و تصمیمات خود قرار داده تا امید دشمن خصوصا آمریکای جنایتکار به ناامیدی و یأس تبدیل شود.
در پایان، ما مردم ایران ضمن حمایت قاطع از نهادهای انقلابی همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شورای محترم نگهبان، از آنها می خواهیم همچنان در ادامه دادن مسیر انقلابی و صحیح خود ذره ای کوتاه نیامده و با تدابیر انقلابی خود، مانند گذشته مشتی آهنین بر دهان دشمنان خارجی و پیاده نظام داخلی آنها باشند!