بزرگ‌ترین پارک جنگلی کشور تا پایان سال در قم به بهره‌برداری می‌رسد

سید مرتضی سقائیان نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اهمیت توسعه فضای سبز در شهر قم اظهار داشت: علیرغم وجود مشکلات اقتصادی مجموعه مدیریت شهری قم در این سال‌ها تلاش‌های بسیار خوبی در زمینه ارتقای سرانه فضای سبز در شهر قم انجام داده است. وی با بیان اینکه شهر قم […]

سید مرتضی سقائیان نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اهمیت توسعه فضای سبز در شهر قم اظهار داشت: علیرغم وجود مشکلات اقتصادی مجموعه مدیریت شهری قم در این سال‌ها تلاش‌های بسیار خوبی در زمینه ارتقای سرانه فضای سبز در شهر قم انجام داده است.

وی با بیان اینکه شهر قم شهری با اقلیمی گرم و خشک است، افزود: در تلاش هستیم در کنار استفاده از گیاهان مناسب با آب‌وهوای قم با توسعه فضای سبز اقلیم شهر را تغییر دهیم که این اقدام نیاز به برنامه‌ریزی و همت مسئولان استانی است.

شهردار قم با اشاره به پروژه‌های فضای سبز در شهر ابراز کرد: بوستان ۴۰۰ هکتاری آیت‌الله بروجردی در کنار کوه دوبرادران تا بلوار آیت‌الله بروجردی در دست اقدام است که فاز نخست آن با مساحتی ۶۸ هکتاری در دهه کرامت با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی به بهره‌برداری رسید.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر سرانه فضای سبز در شهر قم به ۱۷ مترمربع رسیده است، عنوان کرد: در دو سال اخیر سالانه بیش از ۳۰۰ هزار اصله درخت در شهر قم کاشته شده است ولی هنوز شهر قم دچار کمبودها و ضعف‌های بسیاری در حوزه فضای سبز با وجود اقلیم گرم و خشک است.

سقائیان نژاد خاطرنشان کرد: پارک جنگلی هزار هکتاری قم که بزرگترین پارک جنگلی کشور محسوب می‌شود تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.