گروه سیاسی خبرگزاری فارس: بدون شک بازخوانی درس ها و عبرت های فتنه ۸۸ و واکاوی ریشه ها و عوامل و زمینه های بروز فتنه ۸۸، یکی از ضرورت‌هاست. از سوی دیگر حرکت عظیم ملت ایران در ۹ دی ماه سال ۸۸ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که نباید فراموش شود. ۹ دی سال […]

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: بدون شک بازخوانی درس ها و عبرت های فتنه ۸۸ و واکاوی ریشه ها و عوامل و زمینه های بروز فتنه ۸۸، یکی از ضرورت‌هاست. از سوی دیگر حرکت عظیم ملت ایران در ۹ دی ماه سال ۸۸ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که نباید فراموش شود.

۹ دی سال ۸۸ و حضور تاریخی مردم ایران برای دفاع از اسلام و نظام به مثابه سیلی خروشان، فتنه و فتنه‌گران را با خود برد و به نیستی کشاند. امروز با گذشت سالها از فتنه ۸۸ و حماسه عظیم مردم در ۹ دی به بازخوانی اتفاقات آن ایام پرداختیم که در ادامه آمده است:

 

حضور گسترده ملت با بصیرت تهران در راهپیمایی ۹ دی ۸۸

فتنه سال ۸۸ با تمام رخدادهای ریز و درشتش،‌ در روز ۹ دی همان سال و با خروش مردم در تهران و سایر شهرهای ایران،‌ به ایستگاه پایانی رسید.

بزرگ‌ترین راهپیمایی عاشورائیان حسینی در تهران رقم خورد. در تهران مردم با شعار «در ظهر عزا حرمت ارباب شکستند علمدار کجایی، این فتنه گران راه عزادار تو بستند علمدار کجایی» در خیابان‌های منتهی به میدان انقلاب به راهپیمایی پرداختند. 

برآوردها از جمعیت راهپیمایان این روز در تهران قریب به ۵ میلیون نفر بود. جمعیت مردم تهران از شرق حد فاصل پل چوبی تا میدان انقلاب، از غرب حد فاصل دانشگاه شریف تا میدان انقلاب، از جنوب حد فاصل میدان حر تا میدان انقلاب و از شمال حد فاصل بلوار کشاورز تا میدان انقلاب بود.

در همین رابطه بی‌بی‌سی گزارش داد: «طرفداران نظام اسلامی در اعتراض به وقایع روز عاشورا در خیابان‌های مرکزی تهران راهپیمایی و تجمع کردند. تظاهرات هواداران حکومت ایران از روز گذشته در شهرهای مختلف شروع شده بود.» الجزیره هم با اشاره به خواسته مردم تهران در راهپیمایی ۹ دی گزارش داد: «مردم در این تظاهرات خواستار مجازات سران فتنه شدند.» 

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز در گزارش خود درباره تجمع عاشوراییان در تهران نوشت: راهپیمایان سوگند وفاداری به نظام جمهوری اسلامی یاد کردند. پایگاه شبکه تلویزیونی المنار لبنان هم به پوشش خبری این حماسه پرداخت و گزارش داد: «تظاهرکنندگان تصاویر بنیانگذار جمهوری‌اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی را در دست داشتند و شعارهایی حسینی سردادند و آشوبگران و هتک‌حرمت‌کنندگان به مقدسات دینی در روز عاشورا را محکوم کردند.»

درخواست مردم قم از دستگاه قضایی در راهپیمایی ۹ دی ۸۸

 روزنامه اطلاعات می نویسد هزاران نفر از مردم قم، که آیات عظام، فضلا، علما و روحانیون آن­ها را همراهی می‌کردند، در یک راهپیمایی عظیم ضمن حمایت از ولایت فقیه، اقدام‌های حرمت شکنان در عاشورای حسینی را محکوم کردند. مردم قم در این راهپیمایی از دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی و انتظامی خواستند به صورت قاطع و جدی با هتاکان برخورد کنند.

وطن امروز در ۱۰ دی‌ماه، درباره راهپیمایی مردم قم گزارش داد: «ده‌ها هزار نفر از مردم قم در واکنش به هتک‌حرمت به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) راهپیمایی کرده و انزجار خود را از این اقدام ننگین اعلام کردند. آیت‌الله‌العظمی حسین نوری‌همدانی از مراجع عظام تقلید نیز با حضور در جمع راهپیمایان قمی انزجار خود را از هتک‌حرمت به ساحت مقدس اباعبدالله‌الحسین(ع) در روز عاشورا اعلام کرد. مردم قم در شعارهای خود بر دستگیری سران فتنه تاکید کرده و از قوه قضائیه خواستند سران فتنه را دستگیر و به مردم معرفی کند.»

 

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

 

شعارهای مردم زنجان در راهپیمایی ۹ دی ۸۸

روزنامه اطلاعات در ۱۰ دی‌ماه درباره حضور گسترده مردم زنجان در راهپیمایی ۹ دی گزارش داد: «در پی اهانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی و مقدسات که در روز عاشورا رخ داد، مردم زنجان به راهپیمایی اعتراض‌آمیز علیه حرمت‌شکنان پرداختند… مردم زنجان با راهپیمایی در مقابل مسجد جامع این شهر، خشم و انزجار خود را از حرمت شکنان اعلام کردند و از مسئولان قضایی خواستار برخورد قاطع با منافقان حرمت شکن شدند.»

سردار جهانبخش کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان هم در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، با اشاره به نقش مردم در خنثی کردن توطئه فتنه‌گران در سال ۱۳۸۸، درباره راهپیمایی بزرگ مردم زنجان در این روز گفت: مردم زنجان در روز نهم‌ دی‌ماه سال ۱۳۸۸ در مقابل مسجد جامع و چهارراه انقلاب گرد هم آمدند تا بار دیگر وفاداری خود را به نظام و رهبری نشان دهند.

به گفته سردار کرمی، دو شعار “زنجانیلار قان ویرر، ولایتَ جان ویرر” [مردم زنجان خون می‌دهند و برای ولی فقیه جان خود را هم نثار می‌کنند] و “آند اولا عباس او یاشیل پرچمه، سیلی وورار حسین‌چی نامحرمه” [قسم به بیرق سبز حضرت اباالفضل، نامحرمان از عزاداران حسینی سیلی می‌خوردند] از جمله شعارهای مردم زنجان در روز ۹ دی بود.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان افزود: در روز نهم دی‌ماه مردم با بصیرت استان زنجان نشان دادند که دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می‌شناسند و هرگز فریب حیله‌ها و نیرنگ‌های آنان را نمی‌خورند.

سردار کرمی با بیان اینکه مردم زنجان حتی یک روز قبل از خروش انقلابی مردم در روز نهم دی‌ماه به خیابان‌ها آمده و به اقدامات شوم فتنه‌گران اعتراض کردند، افزود: مردم با بصیرت و ولایی زنجان در روز هشتم دی ماه نیز اعتراض شدیدی به فعالیت‌های بی‌شرمانه فتنه‌گران کرده و آنها را محکوم کردند.

خبرگزاری فارس هم درباره راهپیمایی بزرگ مردم زنجان در ۹ دی گزارش داد: «مردم زنجان که از ساعت‌ها پیش از زمان مقرر در مرکز شهر اجتماع کرده بودند با شعارهای مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر منافق و مرگ بر ضد ولایت فقیه انزجار خود را از هتک حرمت و فتنه‌گری‌های عده‌‌ای در روز عاشورا اعلام کردند.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از این خبرگزاری «اجتماع مردم زنجان که در مقابل مسجد جامع در مرکز شهر زنجان برگزار شد به حدی بود که خیابان‌های اطراف و منتهی به این منطقه مملو از جمعیت بود.»

پیشگامی مردم تبریز در اعلام برائت از فتنه‌گران

مردم تبریز در حمایت از ولایت‌فقیه و اعلام انزجار از فتنه‌گران پیشگام بودند. براساس گزارش روزنامه وطن امروز در روز ۸ دی‌ «اقشار مختلف مردم تبریز با در دست داشتن پرچم‌های سوگواری و با سردادن شعار “لبیک یا حسین، لبیک یا ولایت است” بر ارادت خود به قافله‌سالار‌ شهیدان تاکید و با مقام ولایت تجدید بیعت کردند.» مردم تبریز متشکل از کارکنان ادارات، نهادها و سازمان‌های مختلف همراه با فرهنگیان و دانش‌آموزان، کارگران و بازاریان در این راهپیمایی خواستار مجازات مسببان فتنه ۸۸ توسط دستگاه قضایی شدند. تجمع‌کنندگان در مقابل مصلای امام خمینی شهر تبریز شعار «لشکر سبز یزید به آخر خط رسید» سر دادند و در پایان این اجتماع، تجمع‌کنندگان با صدور قطعنامه‌ای نفرت و انزجار خود را از عاملین فتنه ۸۸ اعلام کردند.

گزارش روزنامه‌ها همچنین حکایت از حضور پررنگ دانشجویان کفن‌پوش در راهپیمایی ۸ دی‌ در حمایت از اصل ولایت فقیه داشت.

 

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

 

سخنرانی حجت‌الاسلام حسنی در راهپیمایی ۹ دی در ارومیه

مردم ارومیه نیز در روز ۹ دی‌ماه، با شرکت در راهپیمایی، انزجار خود را از فتنه‌گران اعلام کردند. روزنامه اطلاعات راهپیمایی مردم ارومیه در روز ۹ دی را اینگونه گزارش داد: «قشرهای مختلف مردم ارومیه عصر دیروز در یک راهپیمایی عظیم، ضمن محکوم کردن حرمت شکنان عاشورای حسینی، با آرمان‌های انقلاب اسلامی و رهبری تجدید میثاق کردند. راهپیمایان پارچه نوشته‌ها و پلاکاردهایی با مضمون حمایت از ولایت فقیه و نظام اسلامی و در محکومیت حرمت شکنان حمل می‌کردند.»

در این راهپیمایی مرحوم حجت‌الاسلام حسنی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز به سخنرانی پرداخت و گفت: «کسانی که دست در دست آمریکا گذاشته‌اند امروز این‌گونه با اعتقادات مردم بازی کرده و آرامش مردم را سلب می‌کنند تا شاید مرحمی بر عقده‌های چرکین خود پیدا کنند… منافقان باید به جزای اعمال خود برسند… افرادی که در روز عاشورا به عزاداران آقا اباعبدالله ‌الحسین(ع) بی‌احترامی کردند محارب و منافقانی هستند که امنیت عمومی جامعه را به هم می‌زنند.»

حجت‌الاسلام حسنی در این سخنرانی خود از قوه قضائیه خواست: «به طور قاطع با این افراد برخورد کند.» بعد از سخنرانی حجت‌الاسلام حسنی، تجمع بزرگ مردم ارومیه با قرائت قطعنامه‌ای پایان یافت.

صدور بیانیه در راهپیمایی بزرگ مردم اردبیل

مردم اردبیل نیز با حضوری چشمگیر در راهپیمایی ۹ دی، انزجار خود از اعمال فتنه‌گران را اعلام کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از روزنامه کیهان، «مردم استان اردبیل با انجام راهپیمایی و تجمع در مساجد، هتک حرمت به عاشورای حسینی توسط عده‌ای اغتشاشگر در تهران را محکوم کردند.»

در این راهپیمایی همچنین نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع)، دفتر فرهنگی وزارت نیرو در استان اردبیل و کارکنان صنعت آب و برق این استان، کانون فرهنگی هنری مساجد، دانشگاه آزاد اسلامی، نهضت سوادآموزی، آموزش و پرورش استان اردبیل، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و بنیاد شهید و امور ایثارگران هم طی بیانیه‌هایی از فتنه‌گران اعلام انزجار کردند.

پیشگامی مردم مازندران

مردم ساری در روز ۹ دی برای دومین روز پیاپی به صورت خودجوش خشم و انزجار خود را از حرمت شکنی فتنه‌گران در روز عاشورا اعلام کردند. این تجمع در حالی صورت گرفت که روز ۸ دی در بیشتر شهرهای مازندران این تجمعات اعتراض‌آمیز برگزار شد.

آیت‌الله علی معلمی، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی درباره پیشگامی مردم مازندران در اعلام برائت از فتنه‌گران گفت: «مردم مازندران پیش از حماسه ۹ دی تهران یعنی روز هشتم دی ماه به صحنه آمدند و اگر به تاریخ روزشمار در مازندران مراجعه شود این موضوع ثبت شده است، مردم به صورت خودجوش پای کار آمدند و به صورت پرشور به راهپیمایی پرداختند.»

مردم مازندران در این راهپیمایی با در دست داشتن پلاکاردها و با سردادن شعارهای «الله اکبر، حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست، حرمت‌شکن عاشورا اعدام باید گردد»، خشم و انزجار خود را از فتنه‌گران اعلام کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از فارس، راهپیمایی‌کنندگان که بیشتر آنها از جوانان بودند خواستار برخورد جدی دستگاه‌های قضایی و انتظامی با فتنه‌گران شدند. مردم که به صورت دو دسته زن و مرد بودند با نزدیک شدن به مرکز شهر بر جمعیت‌شان افزوده شد. آنها با شعارهای خود حمایت خود را از اصل ولایت فقیه اعلام کردند.

ابراز تنفر از رژیم صهیونیسی و آمریکا بعد دیگری از راهپیمایی مردم مازندران در ۹ دی بود. به طوری که مردم شعارهای “مرگ بر امریکا” و “مرگ بر اسرائیل” سر می‌دادند. این مراسم در خیابان‌های انقلاب و ۱۸دی به سمت مصلی ساری برگزار شد و با قرائت بیانیه به پایان رسید.

 

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

 

تجمع عاشورائیان اهواز در روز ۹ دی

در اهواز هزاران نفر از قشرهای مختلف پس از تجمع در آستانه مقدس حضرت علی ابن مهزیار اهوازی(ع) با برپایی راهپیمایی و سر دادن شعاری انقلابی، حماسی و ضد امریکایی- صهیونیستی بر تداوم راه پرافتخار انقلاب اسلامی و تبعیت کامل از منویات مقام معظم رهبری تاکید کردند. در طول این راهپیمایی هزاران نفر دیگر نیز از خیابان‌ها متصل به ۲۴متری آزادگان اهواز با موج خروشان مردم همسو و همراه شدند.

راهپیمایی مردم اهواز تا حسینیه عاشقان ثارالله(ع) ادامه داشت و در طول این راهپیمایی علاوه بر شعارهایی در محکومیت فتنه‌گران، شعارهای دیگری در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی سر داده شد.

بنا بر گزارش روزنامه اطلاعات، مردم ولایتمدار اهواز با حضور پرشور و حماسی در روز ۹ دی گرد هم آمدند و حمایت همه‌جانبه خویش را از ولی امر مسلمین و اصل ولایت فقیه و همچنین تنفر و انزجار خود را از حرمت‌شکنان روز عاشورای حسینی اعلام کردند.

در گزارش فارس آمده که در این مراسم حجت‌الاسلام حاجتی امام جمعه موقت اهواز در سخنانی بر ضرورت برخورد با حرمت شکنان ایام عاشورا تأکید کرد و گفت: «مسئولان به ویژه مسئولان قوه قضاییه باید این اغتشاشگران را محکوم کنند و منافق خائن باید به سزای اعمالش برسد.» وی ادامه داد: «امروز نام و راه امام(ره) در قلوب همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان نقش بسته اما دشمنان تاب این را ندارند و مدام به دنبال ایجاد تفرقه هستند.»

در این راهپیمایی، عاشوراییان حسینی در اهواز با سردادن شعارهایی چون “خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست”، “یا حسین” ، ” وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد”، “خواص بی‌بصیرت مایه ننگ ملت”، “ما همه نسل حیدریم فداییان رهبریم” و … خواستار محاکمه سران فتنه شدند. همچنین تجمع‌کنندگان کفن‌پوش با حمل پلاکاردهایی با مضامین “خامنه‌ای کوثر است دشمن او ابتر است” ، “مرگ بر منافق” ، “منافق آمریکایی اعدام باید گردد” خشم و انزجار خود را از این اقدام نشان دادند.

همزمان با اهواز، در سراسر شهرستان‌های استان خوزستان نیز تجمعاتی بر پا شد. در شهرستان دزفول تجمع ده‌ها هزار نفری در مقابل آستانه متبرکه سبزقبا برگزار شد و شرکت‌کنندگان به صورت خودجوش شعارهایی علیه فتنه‌گران سردادند و سپس به صورت سینه‌زنی و عزاداری تا میدان مثلث راهپیمایی کردند.

 

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

 

تظاهرات بزرگ مردم یزد در ۹ دی

روزنامه ایران درباره راهپیمایی مردم یزد در ۹ دیماه نوشت: «مردم ولایتمدار یزد که از بی‌حرمتی به عاشورای حسینی به خشم آمده‌اند با تجمعی باشکوه و کم نظیر در میدان امیرچخماق این شهر اقدام نابخردانه منافقان را محکوم کردند. مردم آگاه یزد در این تجمع با شعارهای کوبنده مرگ برضد ولایت فقیه، ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند، خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، حسین حسین شعار ماست، مرگ بر منافق و مرگ بر امریکا، نفرت و انزجار خود را از حرمت شکنان به عاشورای حسینی و منافقان و فتنه گران کوردل اعلام کردند.»

راهپیمایان شهر یزد همچنین ضمن محکوم کردن حرمت شکنی به عاشورا، برخورد قاطع و بدون اغماض با عاملان و فتنه‌گران ۸۸ را خواستار شدند. همچنین عزاداران با تشکیل دسته‌های سینه زن و زنجیر زن در سومین روز شهادت امام حسین(ع) به عزاداری و سوگواری پرداختند.

حضور اقشار مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد در راهپیمایی ۹ دی ۸۸

مردم استان کهگیلویه و بویر احمد هم با شرکت در راهپیمایی ۹ دی ۸۸، اقدامات فتنه‌گران را محکوم کردند. راهپیمایان با سر دادن شعارهای «خامنه‌ای کوثر است دشمن او ابتر است، ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده، مرگ بر امریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر منافق، مرگ برآشوب‌گر» ضمن برائت از فتنه‌گران، انزجار خود را از حرمت شکنی‌های آنها اعلام کردند. شرکت کنندگان دراین راهپیمایی ضمن محکوم کردن حرمت شکنی در عاشورای حسینی، برخورد قاطعانه دستگاه قضایی با حرمت شکنان را خواستار شدند. بر اساس گزارش روزنامه ایران: «از جلوه های ویژه این راهپیمایی حضور شرکت کنندگان با لباس‌های محلی و کفن پوش بودن آنان بود.»

تجمع عاشورایی مردم کرمان در روز بصیرت

تجمع و راهپیمایی بزرگ عاشورایی مردم کرمان در روز ۹ دیماه با حضور گسترده مردم از میدان ولی عصر(عج) تا حسینیه ثارالله برگزار شد. روزنامه ایران درباره راهپیمایی مردم کرمان در این روز گزارش داد: «مردم ولایتمدار کرمان با سر دادن شعارهای آشوبگر عاشورا اعدام باید گردد، منافق حیا کن این ملت را رها کن، محرم ماه خون است منافق سرنگون است، رهبر اگر فرمان دهد قصد شهادت می کنیم، حزب فقط حزب علی رهبر فقط سید علی، ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده و عزا عزاست امروز روز عزاست امروز، عزادار حسینی صاحب عزاست امروز، این همه لشکر آمده به عشق رهبرآمده و … خشم و انزجار خود را از هتاکی حرمت شکنان عاشورا اعلام کردند.»

 

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

 

حضور گسترده مردم بوشهر در راهپیمایی عاشورائیان

راهپیمایی بزرگ عاشورائیان با حضور گسترده و پرشور مردم ولایتمدار بوشهر در ۹ دی‌ماه برگزار شد. روزنامه ایران ضمن اشاره به برگزاری راهپیمایی پرشکوه مردم بوشهر در ۹ دی ۱۳۸۸ گزارش داد: «عزاداران سیاه پوش و کفن پوش با شعارهای عزا عزاست امروز روز عزاست امروز، شعار هر دانشجو جانم فدای رهبر، این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن و مرگ برامریکا و مرگ بر اسرائیل، ضمن محکوم کردن هتک حرمت عاشورای حسینی با رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید پیمان کردند.»

راهپیمایی مردم مشهد در ۹ دی ۸۸

در مشهد نیز مانند سایر استان‌ها، در روز ۹ دی سال ۸۸ هزاران نفر از مردم انقلابی با حرکت از میدان بسیج به سمت حرم رضوی با دادن شعارهایی، انزجار و نفرت خود را نسبت به هتک حرمت فتنه‌گران در روز عاشورای حسینی به نمایش گذاشتند. زائران و مجاوران حرم مطهر امام رضا(ع) در شعارهای خود خواستار برخورد قاطع با سران فتنه ۸۸ شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از رسانه‌های ایران، «راهپیمایان با حمایت از ولایت فقیه و جمهوری اسلامی خاطرنشان کردند که بسیجی‌وار آماده حضور در صحنه و مقابله با آشوب‌گران هستند.»

علاوه بر این، در شهرهای مختلف استان خراسان نیز مردم پا به پای مردم استان‌های دیگر به راهپیمایی پرداختند. در نیشابور، جمعیت چند ده هزار نفری به همراه روحانیون و طلاب حوزه‌های علمیه نیشابور به راهپیمایی پرداختند و با صدور بیانیه‌ای انزجار و برائت خود را از رفتار غیرقابل توجیه و اهانت آمیز فریب خوردگان و عوامل فتنه و نفاق اعلام کردند. در دیگر شهرهای این استان نیز راهپیمایی‌هایی با وسعت زیاد انجام پذیرفت.

 

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

 

راهپیمایی بزرگ مردم کردستان

مردم کردستان نیز در راهپیمایی ۹ دی ۸۸ به دفاع از نظام جمهوری اسلامی پرداختند. بنابر گزارش روزنامه ایران: «کردستانی‌های مرزدار در تجمعی گسترده در ورزشگاه آزادی سنندج، بی‌حرمتی به عاشورای حسینی را به شدت محکوم کردند. مردم همیشه در صحنه کردستان حرمت شکنی به عاشورای حسینی و اصل ولایت فقیه را از سوی ساختار شکنان گناهی نابخشودنی دانستند و ضمن محکومیت اهانت به مقدسات اسلامی، برخورد جدی مسئولان قضایی با عاملان فتنه را خواستار شدند.»

راهپیمایی مردم قزوین

راهپیمایی مردم قزوین در روز ۹ دی ۱۳۸۸ هم در تاریخ ماندگار شد. بنابر گزارشات روزنامه‌ها مردم ولایتمدار قزوین در محکومیت اهانت به ساحت مقدس حضرت امام حسین(ع) و ارزش‌های اسلامی در خیابان شهدای این شهر تجمع کردند.

روزنامه ایران در گزارشی درباره این تجمع گسترده می‌نویسد: «در این تجمع دانش‌آموزان، دانشجویان، روحانیان، اصناف و بازاریان، فرهنگیان، بسیجیان، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و دیگر گروه‌های مردم که گروهی از آنان کفن پوش بودند، با سردادن شعارهای مرگ بر امریکا، مرگ براسرائیل، مرگ بر منافق، حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست و خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، ضمن اعلام انزجار از حرکات گروهی ساختارشکن در روز عاشورا و اهانت کنندگان به ارزش‌های اسلامی با آرمان‌های والای امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید پیمان کردند.»

راهپیمایی بزرگ مردم همدان برای دومین روز متوالی

مردم استان همدان هم با شرکت در راهپیمایی بزرگ در دو روز پیاپی، اقدامات فتنه‌گران را محکوم کرده و با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از آرمان‌های انقلاب اسلامی اعلام کردند. راهپیمایی مردم همدان با تجمع قشرهای مختلف مردم، خانواده شهیدان، ایثارگران، جانبازان، بازاریان، دانشجویان، دانش آموزان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌های ملایر، نهاوند، اسدآباد، کبودرآهنگ، بهار و فامنین برگزار شد.

مردم ملایر در تجمعی گسترده که از میدان زندیه این شهر تا میدان امام خمینی (ره) ملایر ادامه داشت، خواستار محاکمه و مجازات سران فتنه شدند. در کبودرآهنگ هم هزاران نفر از مردم در راهپیمایی عظیم اقدام حرمت شکنان در عاشورای حسینی را محکوم کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از اطلاعات: «مردم کبودرآهنگ در این راهپیمایی از مسئولان قضایی خواستند که حرمت شکنان را به اشد مجازات برسانند.»

خروش مردم فارس در ۹ دی

مردم استان فارس هم با شرکت در راهپیمایی بزرگ ۹ دی، حمایت خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کردند. شرکت کنندگان در این مراسم با سردادن شعارهای «آشوبگران این آخرین پیام است، ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند، خامنه‌ای رهبر است دشمن او ابتر است، مرگ بر منافق فتنه‌گر، مرگ بر ضد ولایت فقیه، مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر امریکا، امریکا – اسرائیل ننگت باد، این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، مزدور امریکایی ما آمدیم کجایی»، ضمن اعلام تنفر و انزجار شدید از اقدام فتنه‌گران، از مقامات قضایی دستگیری و مجازات شدید مسببان را خواستار شدند.»

راهپیمایی عاشورائیان در استان مرکزی

مردم شهرهای استان مرکزی از دیگر اقشاری بودند که در روز ۹ دی ۱۳۸۸ به حمایت از نظام جمهوری اسلامی وارد صحنه شدند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از روزنامه‌ها، عاشوراییان در شهرهای مختلف استان مرکزی حرمت شکنی فتنه‌گران را محکوم کردند. خروش مردم اراک، ساوه، خمین، آشتیان، شازند، خنداب، کمیجان، زرندیه و محلات در برائت از هتاکان عاشورای حسینی در استان طنین انداز شد. آنها با شعارهای انقلابی، خشم و انزجار خود را از حرمت شکنان عاشورا ابراز کردند.

علاوه بر این، مردم شهرها و استان‌های مختلف کشور همچون زاهدان، اصفهان، گیلان، رشت، سمنان، بندرعباس، کرمانشاه و … نیز با حضور در راهپیمایی بزرگ عاشورائیان در ۹ دی، ضمن اعلام برائت از فتنه‌گران، همراهی خود را با نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه عمل نیز به نمایش گذاشتند.

 

پایان پیام/