مباحث مخل بازار مطرح شده در فضای مجازی واقعی نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، سید مهدی صادقی ظهر امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار که در سالن امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: افزایش قیمت شن و ماسه در قم باید بر اساس کارشناسی‌ها انجام شود و آنالیزهای لازم در جهت افزایش […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، سید مهدی صادقی ظهر امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار که در سالن امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: افزایش قیمت شن و ماسه در قم باید بر اساس کارشناسی‌ها انجام شود و آنالیزهای لازم در جهت افزایش هشت تا ده درصدی قیمت شن و ماسه از تهران انجام شود.

وی با اشاره به لزوم پیگیری‌های مستمر در جهت تنظیم قیمت بازار، افزود: اگر لازم باشد، جلسات به صورت فشرده باید انجام شود.

استاندار قم با تاکید بر کاذب بودن بخشی از فضاسازی‌های منفی بازار، گفت: بخشی از فضای موجود در بازار واقعی نبوده و نشان از یک برنامه ریزی قبلی است و عواملی در فضای مجازی این سخنان را مطرح کرده و شایعه پراکنی می‌کنند.

صادقی عدم توجه مردم به شایعات مطرح شده در زمینه کمبود کالا را ضروری دانست و عنوان کرد: مردم در برخی مواقع خرید اضافی می‌کنند و اگر تحت تاثیر این سخنان قرار بگیرند، تنظیم بازار مختل می‌شود.

وی لزوم هماهنگی بین دستگاه‌ها را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: اتحاد و انسجام ببن دستگاه‌های مختلف مربوط به بازار استان بسیار مهم بوده و باید بیش از پیش این اتحاد برقرار شود و برنامه‌ها به صورت کارشناسی شده پیگیری شود.

استاندار قم بیان کرد: سازمان صنعت و معدن و مرکز نظارت آن باید به صورت جدی پیگیر امور باشد و اداره اصناف نیز می‌تواند از امکانات و اختیارات خود استفاده کند و توجیهات لازم برای دست‌اندرکاران نیز می تواند بسیاری از گره‌ها را باز نماید.

صادقی وضعیت انبارها و وجود کالا را مناسب خواند و ابراز کرد: با توجه به تمام شرایط موجود، کمبودی در کشور وجود ندارد و با مدیریت صحیح نیز، ذخایر موجود به درستی استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر دشمنان از جنگ روانی برای دشمنی خود استفاده می‌کند و ما باید در جهت خنثی سازی آن اقدام کنیم و باید با عوامل برهم زننده نظم عمومی اقتصادی توسط دستگاه‌های نظارتی، برخورد قاطع شود.