‌لزوم ورود جدی‌تر دستگاه‌ها در امر ازدواج‌
‌لزوم ورود جدی‌تر دستگاه‌ها در امر ازدواج‌

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان با حضور استاندار و مدیران استانی در سالن جلسات امام جواد(ع)استانداری برگزار و در این جلسه فعالیت‌هایی دستگاه‌های مختلف درباره ازدواج و جوانان موردبررسی قرار گرفت. لزوم هم‌افزایی دستگاه‌ها برای ازدواج استاندار قم بابیان اینکه ایجاد […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان با حضور استاندار و مدیران استانی در سالن جلسات امام جواد(ع)استانداری برگزار و در این جلسه فعالیت‌هایی دستگاه‌های مختلف درباره ازدواج و جوانان موردبررسی قرار گرفت.

لزوم هم‌افزایی دستگاه‌ها برای ازدواج

استاندار قم بابیان اینکه ایجاد تسهیلات و تشویق ازدواج یک امر خداپسندانه است، اظهار داشت: دستگاه‌های مختلف برای ازدواج کارمندان و عوامل خود باید شیوه‌ها و بسته‌های تشویقی برای ازدواج داشته باشند و حتی اگر این شیوه‌ها پاسخ‌گو نبود باید با قیدوبندهای جدی‌تری کارمندانی که در دوران تجرد به سر می‌برند ترتیب به ازدواج کنند.

سید مهدی صادقی با تأکید بر اینکه باید مردم را از دسیسه‌های دشمن آگاه کنیم ادامه داد: دشمن با ایجاد جو روانی منفی برای مردم می‌خواهد مردم نسبت به مسئولان اعتماد کافی نداشته باشند و برخی از مردم در این اوضاع بدون اینکه خود خبر داشته باشند به دشمن کمک می‌کنند. دشمن به دنبال فلج کردن اقتصاد جمهوری اسلامی است و در این راه کلیت نظام را هدف گرفته و به هیچ جناح سیاسی توجه نمی‌کند.

وی با بیان اینکه دشمن از پایه مخالفت جدی با انقلاب اسلامی دارد گفت: باید در این زمان حساس سیاسی و اقتصادی کشور از تسویه حساب‌های جناحی دست برداریم، چراکه دشمنان جمهوری اسلامی قلب جریان انقلاب را هدف گرفته‌اند.

استاندار قم با تأکید اینکه نباید با رفتار خود آب به آسیاب دشمن ریخت ادامه داد: با توجه به منبع محدود کشور باید با تغیر نگرش و جهان‌بینی در استفاده درست و صحیح از منابع مختلف کشور ازجمله آب و برق که اکنون در بحران آن‌ها هستیم به ایران و مردم کمک کنیم.

مشاوره قبل از طلاق در فرمانداری اجرا می‌شود

فرماندار قم نیز در این جلسه با بیان اینکه بسیاری از طلاق‌های بر اثر نبود بزرگ‌تر رخ می‌دهد، اظهار داشت: در مجموعه فرمانداری استان قم برنامه‌ای مبنی بر روند مشاوره‌ای قبل از جداسازی یارانه همسران در آستانه طلاق داریم، این برنامه با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و پیمانکاری کلینیک‌های مشاوره شکل خواهد گرفت.

رضا سیار افزود: با توجه به اینکه بسیاری از این افراد بعد از طلاق پشیمان هستند باید مسیر مشاوره بسیار دقیق و قطعی باشد، چرا که تنها رشته باقی‌مانده طلاق قطعی این افراد همین بحث جداسازی یارانه‌ها است.

افزایش آموزش‌های قبل از ازدواج

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم نیز در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به آمارهای مختلف ارائه‌شده از سمت دستگاه‌ها درباره طلاق عنوان کرد: خیلی از افراد به خاطر طولانی شدن روند طلاق به استان قم مراجعه می‌کنند که این مشکل دستگاه‌ها را در ارائه آمارهای طلاق دچار بی‌نظمی و ناهماهنگی می‌کند.

سید محمدرضا هاشمی با تأکید بر اهمیت مشاوره‌های قبل از ازدواج افزود: آموزش و مشاوره‌های قبل از ازدواج با ۶ ساعت افزایش به ۸ ساعت آموزش رسید که این عمل سبب بازخوردهای خوب مثبت از سوی مردم شد.

گرامیداشت فعالان و خیرین ازدواج در هفته ازدواج

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم نیز با اشاره به درصد افزایش طلاق در سال‌های گذشته خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از روند افزایشی طلاق در استان کارگاه‌های آموزشی را برای زوجین قبل از ثبت دادخواست طلاق با همکاری دادگستری برگزار کردیم که خروجی‌های خوبی از این کارگاه‌ها داشتیم.

حسن عابدی با تأکید بر لزوم ایجاد تسهیلات برای ازدواج جوانان تصریح کرد: از سال ۹۴ کلاس‌های ازدواج و سبک زندگی برای جوانی که درخواست تسهیلات ازدواج جوانان داشتند را با همکاری بانک‌ها برگزار کردیم که این برنامه از سمت بانک‌ها مورد استقبال قرار گرفت.

وی با بیان اینکه برای گرامیداشت هفته ازدواج از کارشناسان دستگاه‌های مختلف برای نام‌گذاری روزهای این هفته استفاده‌شده است، گفت: شناسایی فعالین و خیرین ازدواج، تجلیل از خادمین و خیرین ازدواج، تجلیل و معرفی زوج‌های منتخب با ویژگی‌های خاص برمبنای ازدواج آسان ازجمله برنامه‌های هفته ازدواج است.