سفیر اهدای عضو به قم رسید
سفیر اهدای عضو به قم رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، فعالان اجتماعی و فرهنگی همیشه در پی ایجاد جرقه در ذهن مردم و مسئولان هستند و در این راستا‌ فعالیت‌هایی انجام می‌دهند که فقط از پس انسان‌هایی با هدف‌های بزرگ و انگیزه‌های والا برمی‌آید. اسماعیل مسیح گل یکی از این فعالان […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، فعالان اجتماعی و فرهنگی همیشه در پی ایجاد جرقه در ذهن مردم و مسئولان هستند و در این راستا‌ فعالیت‌هایی انجام می‌دهند که فقط از پس انسان‌هایی با هدف‌های بزرگ و انگیزه‌های والا برمی‌آید.

اسماعیل مسیح گل یکی از این فعالان فرهنگی است که برای سه هدف نه به اعتیاد، کمک به بچه‌های سرطانی و ترویج کتابخوانی مسیرهای طولانی را یا با دوچرخه رکاب زد و یا با پای پیاده قدم برداشت تا شاید برای مردم و مسئولان دغدغه‌ای در جهت این اهداف ایجاد شود.

این فعال فرهنگی در تازه‌ترین اقدام خود برای ایجاد انگیزه و تبلیغ اهدای عضو با شعار «اهدای عضو، اهدای زندگی» با پاهای پیاده از شهر خود برازجان راه افتاد و در هر شهری که اسکان داشته با مسئولان شهری دیدار و مبلغ این امر خداپسندانه بوده است.

این فعال فرهنگی ۳۵ ساله  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، اظهار داشت: من در تاریخ ۱۵ تیر از شهر برازجان با پای پیاده با شعار اهدای عضو اهدای زندگی راه افتادم و هم‌اکنون دانشگاه علوم پزشکی قم اسکان دارم و به امید خدا قصد درام تا جمعه به تهران رسیده باشم.

وی با اشاره به اینکه روزانه ۱۰ تا ۱۵ نفر در کشور براثر عدم پیوند عضو جان خود را از دست می‌دهند، افزود: در طول راه مردم را برای اهدای عضو تشویق و راهکار عضویت در سامانه اهدا را به آن‌ها یاد می‌دهم تا شاید این امر خداپسندانه در بین مردم مرسوم شود و فردی به دلیل عدم پیوند عضو جان خود را از دست ندهد.

مسیح گل با تأکید بر لزوم همکاری خانواده‌ها برای اهدای عضو که عزیزی را به دلیل مرگ مغزی از دست‌داده‌اند تصریح کرد: بعضی از مسئولان به دلیل عدم درک در مسائل اجتماعی و فرهنگی این دست حرکت‌ها را نمی‌پسندند بلکه با بیان برخی سخنان بنده و کسانی را که دغدغه‌های اجتماعی داریم را دلسرد می‌کنند.

وی با بیان اینکه تعداد سالانه مرگ‌های مغزی ۸ تا ۱۰ هزار نفر در ایران است، خاطرنشان کرد: اهدای عضو یک امر خداپسندانه و انسانی است، همچنین حمایت و تشویق مردم در راستای اهدای عضو به‌علاوه اجر معنوی می‌تواند در ارتقای سلامت روح و افزایش امید به زندگی سهم به سزایی داشته باشد