۸ درصد مراجعه کنندگان مرکز درمان ناباروری، غیر ایرانی هستند
۸ درصد مراجعه کنندگان مرکز درمان ناباروری، غیر ایرانی هستند

‌دکتر محمد حیدری صبح امروز در بازدید مدیرکل صداوسیما استان قم از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی یک نهاد عمومی غیر دولتی است که در زمینه‎های مختلف فرهنگی، آموزشی و پژوهشی فعالیت می‌کند. وی افزود: جهاد دانشگاهی از اوایل انقلاب به زمینه‌های مختلف پژوهشی  ورود پیدا کرد و بدون بودجه دولتی […]

‌دکتر محمد حیدری صبح امروز در بازدید مدیرکل صداوسیما استان قم از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی یک نهاد عمومی غیر دولتی است که در زمینه‎های مختلف فرهنگی، آموزشی و پژوهشی فعالیت می‌کند.

وی افزود: جهاد دانشگاهی از اوایل انقلاب به زمینه‌های مختلف پژوهشی  ورود پیدا کرد و بدون بودجه دولتی اقدامات خود را به ثمر رساند؛ جهاد دانشگاهی بودجه دولتی ندارد و دولت گاهی بابت برخی پروژه‌ها به دفتر مرکزی مبالغی را کمک می‌کند و اگر مبلغی توسط دولت کمک شود، حدود ۴ برابر آن مبلغ توسط جهاد دانشگاهی برای اجرای پروژه تامین می‌شود.

رییس مرکز جهاد دانشگاهی واحد قم تصریح کرد: مرکز جهاد دانشگاهی استان قم اکنون در مباحث معماری و شهرسازی نیز ورود کرده است و چندین نشست تخصصی به منظور توسعه شهری با حضور مسئولین استانی برگزار شده است و چند قرارداد همکاری نیز در این زمینه به امضاء رسیده است.

وی در خصوص فعالیت مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی استان قم نیز گفت: تمامی خدمات ناباروری که در دنیا به انجام می‌رسد، در مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی به بیماران ارائه می‌شود، همچنین تعرفه‌های این مرکز به مراتب از سطح کشور پایین تر است و قابل مقایسه با هزینه درمان در کشورهای خارجی نیست.

حیدری بیان کرد: حدود۴۰درصد از بیماران، از خارج استان به مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان قم، مراجعه می‌کنند و همچنین ۸درصد از بیماران، اتباع خارجی غیر افغانی هستند؛ به دلیل وجود مزیت تعرفه‌های پایین درمانی و درصد موفقیت بالا، تعداد زیادی از بیماران به این مرکز مراجعه می‌کنند.

وی اظهار کرد: پیش از افتتاح مراکز ناباروری جهاد دانشگاهی در کشور، بیماران مجبور به مهاجرت به کشور‌های خارجی می‌شدند که این موضوع هم مشکلات فرهنگی ایجاد می‌کرد و هم ارز بسیاری از کشور خارج می‌شد که با افتتاح مراکز درمان جهاد دانشگاهی، بسیاری از این مشکلات حل شده است.

رییس مرکز جهاد دانشگاهی واحد قم عنوان کرد: اگر مسئولین استانی از مرکز درمان جهاد دانشگاهی حمایت‌های لازم را انجام دهند، می‌توانیم با وجود ظرفیت علمی و نیروی انسانی موجود، این دانش را در استان افزایش دهیم که باعث تولید سرمایه در استان می‌شود.

در ادامه جلسه، علی حسینی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان قم بیان کرد: جهاد دانشگاهی استان قم در حوزه‌های فرهنگی و آموزشی نیر فعالیت‌های گسترده ای را دارد و در بخش فرهنگی، اکنون سازمان دانشجویان در ۴دانشگاه استان در حال فعالیت است و ۱۴۰۰عضو دانشجویی در این سازمان مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: در حوزه دانشجویی سعی بر این است که آموزش‌ها، شغل محور و مهارت محور باشد و اکثر این آموزش‌ها به صورت رایگان ارائه می‌شود؛ همچنین فعالیت‌های دانشجویی دسته بندی شده است تا دانشجویان بعد از تحصیل بتوانند درآمدزایی داشته باشد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان قم گفت: سالانه همایش‌های مختلفی با موضوع فرهنگی توسط جهاد دانشگاهی استان قم برگزار می‌شود و امسال نیز برگزاری جشنواره ملی مهدویت در دستور کار است؛ همچنین جهاد دانشگاهی اقداماتی را در موضوعات فرهنگ شهروندی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و گفتمان اقتصاد مقاومتی انجام داده است.

انتهای پیام