صرفه‌جویی ۸٫۶ درصدی در تکمیل پروژه بلوار آیت‌الله بروجردی قم
صرفه‌جویی ۸٫۶ درصدی در تکمیل پروژه بلوار آیت‌الله بروجردی قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر با حضور اعضای شورای شهر و شهردار قم در صحن علنی مجلس شورای شهر در ساختمان شهید باکری برگزار شد. در بخشی از این جلسه، علیرضا قاری قرآن معاون امور زیربنای شهرداری قم اظهار داشت: […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر با حضور اعضای شورای شهر و شهردار قم در صحن علنی مجلس شورای شهر در ساختمان شهید باکری برگزار شد.

در بخشی از این جلسه، علیرضا قاری قرآن معاون امور زیربنای شهرداری قم اظهار داشت: پروژه بلوار آیت‌الله بروجردی به طول نه و نیم کیلومتر بوده و شامل بخش پردیسان بوده و دو نقطه در این منطقه را پوشش می‌دهد.

 وی با تشریح طرح‌های نیمه‌تمام در پروژه‌های شهرداری قم افزود: یک تقاطع غیرهمسطح نیز در محدوده خارج از شهر وجود داشته و رینگ سوم در جاده اراک ناقص بوده و به‌صورت کامل تکمیل می‌شود.

معاون امور زیربنایی شهرداری قم گفت: در محور جمهوری، بلوار آیت‌الله بروجردی تکمیل‌شده و در قسمت یادگار امام نیز در حال انجام است و تقاطع پیامبر اعظم نیز تا هفته‌های آینده تکمیل می‌شود.

قاری قرآن بیان کرد: در بخش امینی بیات بحث تملکات در حال پیگیری بوده و در منطقه‌های شش و دو در حال انجام است و در بحث مالی و به نتیجه رساندن تملکات زیرگذر فعالیت می‌شود.

وی ادامه داد: در این پروژه یک قرارداد ۷۰ میلیاردی با بنیاد مسکن انقلاب بسته شد و در سه فاز به بهره‌برداری رسید و این پروژه درزمینهٔ روسازی بتنی با مسائلی روبرو بود.

معاون امور زیربنایی شهرداری قم با تأکید بر دوام بلوار آیت‌الله بروجردی عنوان کرد: این پروژه در بحث روسازی مسیر، از لحاظ دوام مزایایی را دارا است و از این حیث از وضعیت مناسبی برخوردار است.

قاری قرآن خاطرنشان کرد: میزان درصد صرفه‌جویی ریالی در کل پروژه ۶/۸ درصد بوده و درمجموع با حذف برخی از مصالح، قریب به ۷ میلیارد تومان صرفه‌جویی شده و پیمانکار این پروژه با کیفیت مطلوب کار را به پایان رسانده است.

وی تأکید کرد: این پروژه یک پروژه خاصی محسوب می‌شود و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت خصوصی همکار این پروژه فعالیت‌های قابل قبولی انجام دادند و این پروژه یکی از نقاط عطف فعالیت‌های عمرانی در شهر قم محسوب می‌شود.

بختیاری در بخشی از این جلسه، حسن بختیاری عضو شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: پروژه بلوار پیامبر اعظم ممکن است جزء نقاط حادثه‌خیز شهر باشد و مسئولان باید برای تأمین امنیت آن اهتمام لازم را داشته باشند.

وی ابراز کرد: یکی از فضاهایی که می‌تواند یک شهر را معرفی کند، تعیین یک روز برای آن شهر بوده و کمیسیون فرهنگی شورا با یک طرح یک‌فوریتی با طرح جزئیات، باید این طرح را به انجام برساند و قرار بر این بود که این طرح در دهه کرامت به انجام برسد، اما به دلیل بررسی جزئیات آن به تعویق افتاده است.

در بخشی از این جلسه حسن مالکی نژاد بیان کرد: در موضوعات پیرامون شهر، یک روز به‌عنوان روز آن شهر در نظر گرفته می‌شود و در آن روز با معرفی قابلیت‌های آن شهر، افراد را با شهر آشنا کرده و جایگاه گردشگری شهر را بالا برند.

وی تأکید کرد: جایگاه قم در روایات یک جایگاه ویژه بوده و وجود حضرت معصومه (س) و ورود ایشان به شهر قم به‌عنوان یک روز سرشار از شادابی مطرح است.