ثبت ۱۰ وقف جدید در قم به ارزش ۲۶۰ میلیارد ریال
ثبت ۱۰ وقف جدید در قم به ارزش ۲۶۰ میلیارد ریال
اسکندری از ثبت ۱۰ وقف جدید در سه ماه نخست امسال و به ارزش ۲۶۰ میلیارد ریال در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری مدیرکل اوقاف استان قم اظهار کرد: طی سه ماه نخست امسال، ۱۰ وقف جدید در استان قم به ثبت رسیده است.

وی افزود: وقف نخست یک باب منزل مسکونی به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال و مساحت ۶۰۰ متر مربع است که توسط واقفان خیراندیش ربابه نورصالحی گرکانی و احمد محسنی گرکانی با نیت مطلق خیرات و مبرات، کمک به فقرا خصوصاً ارحام و تهیه جهیزیه خانواده‌های آبرومند، درمان و دارو برای عافیت بیماران مستند و نیز کارهای عام المنفعه در گرکان و در صورت لزوم اقامه مجلس عزاداری ائمه اطهار (ع) در هر زمان و مکان و سایر امور خیریه وقف شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به وقف دوم به ارزش ۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد: این منزل مسکونی ۳۰۰ متری هم توسط هادی رمضانی برای اطعام در حرم مطهر امامزاده علیرضا (ع) و کمک به نیازمندان و طلاب وقف شده است.

وی ادامه داد: یک باب منزل مسکونی دیگر هم توسط واقف نیک‌اندیش قاسم تمیمی‌زاده به عنوان وقف ثبت شده است؛ این خانه ۶۲۵ متر مربع مساحت داشته و ارزش آن در حال حاضر ۱۸۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

اسکندری به وقف یک قطعه زمین ۳۰۰ متر مربعی اشاره و ابراز کرد: واقف خیراندیش ذبیح‌الله صادقی این زمین را به نیت احداث مسجد در روستای قلعه چم وقف کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: ۵ باب منزل مسکونی دیگر هم توقف واقفان نیک‌اندیش مهری طالبی البرز، تراب علی طاهریرزاده، بتول بنت شیخ، محمد حسن ابن شیخ باقر، فاطمه دولتی و غضنفر فروغی با نیت‌هایی همچون برگزاری مجالس اهل بیت (ع)، امور فرهنگی و خیریه، درس و بحث و سکونت طلاب مجرد، هزینه‌هیا مسجد، کمک به نیازمندان و برگزاری مراسم تولد و عزاداری برای ائمه اطهار (ع) وقف شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: یک وقف دیگر هم در شهرستان کهک به ثبت رسیده که شامل یک باب منزل مسکونی به مساحت ۲۷۰ مترمربع است که توسط واقف خیراندیش حاج محمدجانه از اهالی روستای کرمجگان وقف شده است.

اسکندری گفت: مجموع وقف‌های به ثبت رسیده در سه ماه نخست امسال، ۱۰ مورد بوده که ارزش آنها ۲۶۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر/قم