تناقض‌های ساختاری در نامگذاری خیابان‌ها و معابر شهر قم برطرف شود
تناقض‌های ساختاری در نامگذاری خیابان‌ها و معابر شهر قم برطرف شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر با حضور اعضای شورای شهر و شهردار قم در صحن علنی مجلس شورای شهر در ساختمان شهید باکری برگزار شد. در بخشی از این جلسه سید مجتبی سبحانی با اشاره اخذ مجوز نام‌گذاری ۲۱ مورد اسامی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر با حضور اعضای شورای شهر و شهردار قم در صحن علنی مجلس شورای شهر در ساختمان شهید باکری برگزار شد.

در بخشی از این جلسه سید مجتبی سبحانی با اشاره اخذ مجوز نام‌گذاری ۲۱ مورد اسامی پیشنهادی اظهار داشت: اخذ این مجوزها جهت نام‌گذاری شوارع و معابر توسط خدمات شهری و امور زائرین شورای شهر در دست پیگیری است.

در بخشی از این جلسه، مجید اخوان رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر قم ضرورت نام‌گذاری مناسب معابر را موردتوجه قرار داد و افزود: یک ایراد ساختاری در حوزه نام‌گذاری‌ها به شهرداری وجود دارد و آن این است که اسم خیابان‌ها و کوچه‌ها باید تک بوده و تناقض‌های موجود در نام‌گذاری‌ها از بین برود تا مردم به‌آسانی بتوانند به محل موردنظر خود دسترسی داشته باشند و مشکلی در شناسایی مقاصد خود نداشته باشند.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر قم گفت: از جهت اخذ مجوز تفریغ بودجه در سال ۹۶ سازمان کشتارگاه، عملکرد مناسبی وجود داشته و ۹۹ درصد پیش‌بینی متمم بودجه افزایش داشته و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش درآمد وجود داشته است.

اخوان با تأکید بر لزوم وحدت رویه در اعمال قوانین عنوان کرد: در مورد نیروهای شرکتی و راننده‌های استیجاری باید وحدت رویه ایجاد شود در حوزه پاداش دادن به آن‌ها، امکانات رفاهی و مسافرت‌ها یک منطق و رویه واحد به وجود آید تا افراد دچار سردرگمی نشوند.

در بخشی از این جلسه، سید محمد موسوی منش مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم با اشاره به عوارض آنتن‌های bts عنوان کرد: مصوبات طرح‌شده حقانیت شهرداری را برای دریافت عوارض آنتن‌های bts اثبات کرده و این امر یک امر قانونی است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم خاطرنشان کرد: ۷۰۰ میلیون تومان افزایش هزینه نسبت به درآمد در سازمان زیباسازی وجود داشته و این امر نشان‌دهنده هزینه‌های بالای سازمان زیباسازی شهری قم و کمبود اعتبارات در این سازمان است.

در بخشی از این جلسه، روح‌الله امراللهی ابراز کرد: بحث ارزش‌افزوده در زمان انجام حرکت توسعه‌ای مطرح می‌شود و هر تخفیفی که برای فاز اول اعمال می‌شود، باید برای ارزش‌افزوده نیز اعمال شود.

در بخشی دیگری از این جلسه، علیرضا احمدی عضو شورای شهر قم تأکید کرد: سازمان زیباسازی می‌تواند درآمدهای بالایی داشته باشد و تعدد بیلبوردهایی که در اختیار سازمان‌های دیگر است، سبب رکود درآمد سازمان زیباسازی بوده و متأسفانه سازمان ترافیک، نیروی انتظامی، بنیاد شهید و برخی سازمان‌های دیگر برای خود سهمیه‌هایی از بیلبوردها دارا هستند.

انتهای پیام ز