۱۷ نفر از معلولان قم در بهزیستی مشغول فعالیت هستند
۱۷ نفر از معلولان قم در بهزیستی مشغول فعالیت هستند
سید صادق میرئی با اشاره به اشتغال ۱۷ نفر از جامعه معلولان دراین اداره‌کل گفت: امسال نیز هشت نفر از معلولان در این نهاد حمایتی جذب خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید صادق میرئی، مدیرکل بهزیستی قم، به موضوع آزمون استخدامی اختصاصی افراد دارای معلولیت اشاره کرد و اظهار داشت: آزمون استخدامی اختصاصی افراد دارای معلولیت برای اولین‌بار پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ با حضور ۱۴۵ نفر از افراد دارای معلولیت هم‌زمان با سراسر کشور در استان قم نیز برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: ۱۴۵ نفر از افرادی که دارای کارت معلولیت از سازمان بهزیستی هستند، برای استخدام و جذب در ۱۵ دستگاه اجرایی، در این آزمون به رقابت می‌پردازند و پس از برگزاری آزمون و طی فرایندهای اداری در دستگاه‌های اجرایی جذب و فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

میرئی افزود: باتوجه‌به هماهنگی‌های صورت‌گرفته با جهاد دانشگاهی (مجری برگزاری آزمون) مقدمات لازم جهت برگزاری آزمون با همراهی ۲۹ منشی یاریگر زن و مرد از بین همکاران بهزیستی ویژه توان‌یابان دارای معلولیت بینایی و جسمی صورت‌ گرفته‌است.

میرئی خاطرنشان کرد: محل برگزاری آزمون دانشگاه قم خواهد بود و آزمون در شرایط استاندارد و محیطی مناسب‌سازی شده برای افراد دارای معلولیت برگزار می‌شود و مهمان‌سرای بهزیستی استان برای معلولین متقاضی اسکان در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرکل بهزیستی قم در ادامه، ابراز کرد: ۳۵ هزار نفر به‌صورت مستقیم و ۱۲۵ هزار نفر نیز به‌صورت غیرمستقیم از خدمات بهزیستی این استان استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۲ هزار معلول به‌صورت شبانه‌روزی از تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند، اضافه کرد: در استان قم هفت هزار فرد دارای معلولیت شدید وجود دارد و ۲۳ هزار معلول نیز تحت پوشش و حمایت بهزیستی هستند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا/قم