اولویت توسعه متروی قم به سمت مسجد جمکران است
اولویت توسعه متروی قم به سمت مسجد جمکران است

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: یکی از مهمترین اولویت سازمان قطار شهری قم، پیگیری تکمیل خط اول مترو به سمت مسجد مقدس جمکران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمدرضا انگشت‌باف در جمع خبرنگاران با اشاره به اولویت کاری متروی قم در توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: در این مسیر یک کیلومتر حفاری مترو را در پیش داریم.  

وی جانمایی متروی قم را با هدف اتصال مناطق کم برخوردار شهر به حرم مطهر و مسجد جمکران دانست و افزود: فاز دوم خط اول متروی قم شامل ۹ کیلومتر مسیر با حداقل سه ایستگاه به‌صورت کامل است که با تأمین منابع بین ۳۶ تا ۴۸ ماه دیگر به مدار اضافه خواهد شد.  

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با تأکید بر تکمیل سه ایستگاه نکویی، ولیعصر (عج) و ایستگاه مسجد مقدس جمکران در فاز دوم مترو تا چهار سال آینده خاطرنشان کرد: مناقصه تونل سنتی با ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده و ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای دیگر اقدامات فاز دوم اجرایی می‌شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: به دلیل ناپایدار بودن شرایط اقتصادی تلاش می‌کنیم امسال این قراردادها منعقدشده و به مرحله پیش‌پرداخت برسد.

 انگشت باف از نصب المان‌های فرهنگی در ایستگاه میدان مطهری خبر داد و تأکید کرد: تدوین پیوست فرهنگی پروژه‌های بزرگ شهری با محوریت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری قم پیگیری می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه چند ماه پیش گزارش پیوست فرهنگی متروی قم را به‌صورت جامع آماده و به استانداری و شورای شهر ارسال‌شده است، تصریح کرد: یک تفاهم‌نامه هم با سازمان فرهنگی شهرداری قم در این زمینه منعقدشده است.  

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم افزود: تهیه المان‌های فرهنگی در ایستگاه‌های مترو در حال پیگیری است و مراکز فرهنگی و دینی برای بررسی بیشتر این مسائل کمک خواهیم گرفت.

انتهای پیام/