تلاش برای ایجاد زیرساخت‌های شهری متناسب با خانواده در قم
تلاش برای ایجاد زیرساخت‌های شهری متناسب با خانواده در قم

رئیس کمیسیون زنان و خانواده شورای اسلامی شهر قم از برنامه‌ریزی و تلاش برای ایجاد زیرساخت‌های شهری متناسب با خانواده در قم خبر داد.

نرجس نیازمند در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم، با بیان اینکه در شورای ششم‌، کمیته بانوان و پس از آن کمیسیون زنان و خانواده تشکیل شد، اظهار داشت: در راستای این موضوع مواردی که بررسی می‌کردیم‌، جوانی جمعیت بود.

وی تصریح کرد: قانون جوانی جمعیت بعضی از مواد را به عنوان اینکه شهرداری‌ها موظف به انجام آن هستند، مشخص کرده اما شاید یکی از ایراداتی که قانون جوانی جمعیت دارد این است که این قانون گاها منابع مالی را به عنوان دولت ذکر می‌کند اما اینکه این دولت کیست و چه منبع مالی قرار است بودجه‌ها را تامین کند مشخص نیست.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر قم افزود: شهرداری‌های مختلف بنابر میزان توانی که دارند در بودجه اعمال می‌کنند.

نیازمند با بیان اینکه ما حمایت از قانون جوانی جمعیت را در دو بخش پیگیری کردیم، عنوان کرد: یکی خانواده شهرداری قم که ۳ هزار نیرو و کارمند دارد و دیگری خانواده شهر است که شامل همه مردم شهر می‌شود.

وی افزود: برای خانواده شهرداری مواردی را در بخش رفاهی شهرداری در نظر گرفتیم و آن‌هم افزایش چشمگیر مبلغ ازدواج و فرزندآوری برای کارکنان است.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر قم با تاکید بر اینکه این اقدام می‌توانست الگوی مناسبی برای سازمان‌های دیگر قرار گیرد، تصریح کرد: از سال گذشته مبالغ جدید اعمال شده و موجب خرسندی و واکنش کارکنان شده است.

نیازمند با بیان اینکه ما موظفیم در راستای حمایت از خانواده یک سری موارد را انجام دهیم و انجام هم شده، عنوان کرد: اما در زمینه خانواده شهر که کل جمعیت شهر را در بر می‌گیرد، از بدو تشکیل کمیته، با ثبت احوال ارتباط گرفتیم چرا که برای تصمیم گیری نیازمند یک سری اطلاعات بودیم‌.

وی افزاد: ماده ۳۲ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، وزارت راه و شهرسازی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را مکلف می‌کند که حداقل یک سوم ظرفیت اسمی سالانه تبلیغات محیطی خود را به مقوله ازدواج، فرزندآوری، رشد جمعیت و تعالی خانواده اختصاص دهند.

عضو هئیت رئیسه شورای شهر قم افزود: سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری قم‌ را مکلف کردیم که طبق مصوبه کمیسیون زنان و خانواده و ماده ۳۲ قانون حمایت از جمعیت، یک سوم ظرفیت خود را برای این موضوع اختصاص دهد.

نیازمند گفت: بعضی از سازمان‌ها ورود پیدا کردند اما با یک سوم ظرفیت خیلی فاصله دارد، علت را پیدا کردیم و جلسات آن را برگزار کردیم. قرار شد تولید محتوا را سازمان‌های دیگر انجام‌ دهند و برای اجرا در اختیار شهرداری قرار دهند.

انتهای پیام/