سعیدی: به کسی رای بدهید که برای خدا و عزت ایران کار کند
سعیدی: به کسی رای بدهید که برای خدا و عزت ایران کار کند

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) گفت: من از همه مردم خواستارم با انتخاب کاندیدای اصلح، کسی که دین، فضل و تخصص داشته باشد و بتواند متخصصین را جمع کند، مدیون خط و جناحی نباشد، برای خدا و عزت کشور کار کند را انتخاب کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) در مراسم بزرگداشت شهیدان خدمت که به میزبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد،گفت: جلسه بزرگداشت شهیدان خدمت در همه کشور برگزار می‌شود تا قدرشناسی باشد نسبت به خادمانی که با تلاش کوشش یک حکمرانی الهی را برای مردم تداعی می‌کنند.

 آیت‌الله سعیدی با خاطرنشان‌کردن تلاش شهدای خدمت برای مردم، افزود: امروز اگرچه وجود شهدای خدمت از میان ما رخت بسته است؛ اما با خدمت‌های ماندگاری که انجام دادند، نام، پیام و عبرت‌هایی که داشتند در میان ما به یادگار مانده است.

 وی ضمن اهمیت یادآوری تجربه گذشتگان، گفت: در قرآن کریم یکی از روش‌های تثبیت مردم در مواضع دینی یادآوری سرگذشت امت‌های قبلی برای آنها بوده که امت‌ها را برای ارتقای وضع فعلی کمک می‌کرده است؛ این یادآوری گاه باعث شده تا امت‌هایی که در گذشته مورد ظلم و ستم ظالمان بودند قیام کنند و وضع خود را تغییر دهند و خداوند متعال به آنها حکومت و امکاناتی بدهد تا خود را به درجه‌ای که لایق هستند برسانند.

 امام جمعه قم با اشاره به حوادث بزرگ انقلاب اسلامی بیان کرد: انقلاب ما تاکنون ماجراهای عجیبی مانند شهادت خیلی از عناصر اصلی انقلاب اسلامی را به خود دیده است؛ اما به برکت خداوند، ائمه، مرجعیت شیعه و وجود مبارک مقام معظم رهبری همچنان این انقلاب بعد از چهل‌وپنج سال همچنان پویا و سرپاست.

وی با بیان اینکه سنت خداوند متعال در تمشیت امور خود از طریق عوامل و ابزارهای گوناگون است، عنوان کرد: اگر امروز می‌بینید نظام اسلامی ما این‌گونه مقتدر است این به آن معنی است که این اقتدار از طریق اسباب آن که حرکت و تلاش بی وقفه مردم و مسئولان است به ما رسیده است.

 آیت‌الله سعیدی افزود: فداکاری، شجاعت و شهادت عده‌ای از برگزیدگان امت را از مهمترین اسباب هایی دانست که انقلاب ما به‌وسیله آنان تثبیت شده است.

وی ضمن اشاره به سنگ تمام مردم در تشییع شهدای خدمت گفت: آنچه که در این روزها با حماسه مردم اتفاق افتاد به‌واسطه شهادت خادمین عزیز کشور بود و از نظر مقام معظم رهبری این حماسه نشان‌دهنده بیداری مردم است.

 تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به نصرت الهی خاطرنشان کرد: برخی هم بودند که در زمان امام خمینی (ره) از دنیا رخت بستند؛ اما بدرقه این چنینی برای آنها نبود، این حماسه مردم در تشییع شهدا نشان‌دهنده نصرت الهی برای خادمین عزیز کشورمان بود.

 وی با اشاره به اهمیت شناخت و مطالعه وصیت‌نامه شهدا گفت: اگر به وصیت‌نامه شهدا دقت کنید اطاعت از فرمان ولایت‌فقیه خط‌قرمز تمام شهداست و باید خط‌قرمز ما نیز باشد و ما با عمل به این فرمان‌ها قدردان شهدا خواهیم بود.

آیت‌الله سعیدی با اشاره شهادت رئیس جمهور و همراهانشان، بیان کرد: ثمره خون این شهیدان چند روز دیگر در انتخابات خودش را نشان می‌دهد، شما مشاهده می‌کنید دشمنان شما از بیرون و درون برای منحرف‌کردن این انتخابات طمع کردند درحالی‌که غافل هستند از اینکه مردم ما رهرو راه شهدا هستند.

 وی افزود: من از همه مردم خواستارم با انتخاب کاندیدای اصلح، کسی که دین، فضل و تخصص داشته باشد و بتواند متخصصین را جمع کند، مدیون خط و جناحی نباشد، وابسته قرارهای غیرمشروع نباشد، برای خدا و عزت کشور کار کند را انتخاب کنند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به زحمت فراوان نیروهای امنیتی کشور گفت: شما نیروهای امنیتی ما را می‌بینید که چقدر زحمت می‌کشند، مراقب باشید با انتخاب غلط مسئولیت کشور به دست نااهلان نیفتد و امنیت ما هم به‌واسطه نااهلان کم نشود.

 وی با بیان اینکه ما مدیون خون شهیدان هستیم، افزود: ما باید ادای دین کنیم و مسئولیت‌ها را به اهلش بسپاریم و شما مردم کسانی هستید که این رسالت بر دوش شماست تا نگذارید دشمن با رسانه‌های خود شما را به انحراف بکشد و مشغول خود کند .

 امام‌جمعه قم ادامه داد: ما در این انقلاب تنها از یک رسانه دستور می‌گیریم و آن رسانه ولی‌فقیه، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است که ولی و پیشوای ما در غیبت امام‌زمان (عج) است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم