حرکتی که آیت‌الله رئیسی شروع کرد باید ادامه پیدا کند
حرکتی که آیت‌الله رئیسی شروع کرد باید ادامه پیدا کند

امام‌جمعه قم گفت: حرکتی که آیت‌الله رئیسی در این چند سال شروع کرد باید توسط مسئولان با جدیت ادامه پیدا کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در گردهمایی ائمه جمعه استان قم که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی، اظهار داشت: حرکتی را آیت‌الله رئیسی در این چند سال شروع کردند که باید توسط مسئولان با جدیت دنبال شود و ادامه داشته باشد.

 وی با بیان اینکه قرآن در باب اقامه نمازجمعه فرموده است به‌سوی نمازجمعه بشتابید، گفت: یکی از نکات برجسته در مورد آیت‌الله آل هاشم تغییر معنای نمازجمعه بود؛ زیرا ایشان از زمانی که به امامت جمعه تبریز منصوب شد، نمازجمعه را از یک عمل عبادی صرف به یک عمل عبادی، اجتماعی، سیاسی، خدماتی و مردمی تبدیل کرد.

 امام‌جمعه قم تمجید مقام معظم رهبری از ایجاد یک تحول در حوزه نمازجمعه توسط آیت‌الله آل هاشم را تذکر به سایر ائمه جمعه دانست و عنوان کرد: خداوند به مؤمنین خطاب می‌کند که وقتی ندای اذان نمازجمعه بلند شد به سمت نماز بشتابید و با عجله خود را به نمازجمعه برسانید؛ بنابراین وظیفه ائمه جمعه است که جاذبه‌هایی ایجاد کنند تا برای مردم انگیزه شتاب به سمت نمازجمعه ایجاد شود.

 وی با بیان اینکه ایجاد جاذبه در نمازجمعه برای حضور حداکثری مردم نباید به بهای تخریب شخصیت افراد و مسئولان تمام شود، بیان کرد: خطبه‌های نمازجمعه باید از نظر محتوا مفید و از نظر شکل و ظاهر برای نسل جوان جذاب باشد و نتیجه آن تقویت نظام، دوری مردم از گناه و فساد و افزایش یاد خدا در جامعه باشد.

 آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: در برخی کشورهای مسلمان نماز با جمعیت زیادی برگزار می‌شود؛ ولی آمریکا و دشمنان خدا از این نمازها نگرانی ندارند؛ ولی از نماز در فلسطین و کشور ما وحشت دارند؛ زیرا جلوه‌ای از ظلم‌ستیزی و مبارزه با دشمن در آن وجود دارد.

 وی اظهار داشت: ما باید به سهم خودمان قم را الگوی سایر شهرها قرار دهیم و در عین مطالبه‌گری در تریبون نمازجمعه به مشکلات اجرایی هم توجه کنیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم