مردم ‌برای مسئول خدمتگزار ارزش قائل هستند
مردم ‌برای مسئول خدمتگزار ارزش قائل هستند

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم در مراسم تشییع و عزاداری شهادت شهدای خدمت نشان دادند که برای مسئول خدمتگزار ارزش قائل بوده و این افراد را شهدای خدمت می دانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام سیداحمد حسینی خراسانی در جلسه طلاب و فضلای خراسان بزرگ که به مناسبت شهادت رئیس جمهور اسلامی ایران در دفتر مقام معظم رهبری در قم برگزار شد، ضمن تسلیت این حادثه، به آیه ۱۷ سوره رعد اشاره کرد و گفت: خداوند متعال در این آیه فرموده است: « … فَأَمَّا الزَّبَدُ فَیَذْهَبُ جُفَاءً وَأَمَّا مَا یَنْفَعُ النَّاسَ فَیَمْکُثُ فِی الْأَرْضِ کَذَلِکَ یَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ / … امّا کفها به بیرون پرتاب می‌شوند، ولی آنچه به مردم سود می‌رساند [= آب یا فلز خالص] در زمین می‌ماند؛ خداوند اینچنین مثال می‌زند!».

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: شهید رئیسی، رئیس جمهوری انقلابی، متعهد، مؤمن، خوش نفس، خوش ذات، خدوم، مخلص و مردمی بود و همراهان ایشان نیز خصوصیت های بسیار ارزشمندی داشتند که در راه خدمت به مردم به شهادت رسیدند.

عضو فقهای شورای نگهبان بیان کرد: معیار ارزشمندی هر انسانی در درگاه خدا و ملاک ماندگاری هر شخصی در جامعه و تاریخ، بستگی به مقدار نفعی است که او به حال دیگران دارد؛ هر کس به حال دیگران نافع تر است، ماندگارتر خواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ما طلاب که مفتخر به شاگردی امام باقر علیه السلام و امام صادق علیه السلام و همچنین مفتخر به سربازی حضرت ولی عصر (عج) هستیم، باید عالم به زمان، عارف به زمان و بصیر نسبت به زمانه خود باشیم.

حجت الاسلام حسینی خراسانی تصریح کرد: اگر علامه روزگار بوده، ولی عالم به زمان نباشیم، به هدف اصلی دست نخواهیم یافت، البته علامه بودن افتخار بزرگی است، اما عالم به زمان بودن، بسیار پُراهمیت است.

عضو فقهای شورای نگهبان خاطرنشان کرد: باید در کنار علم و عمل، با مردم و در میان مردم بود و با آنان زندگی کنیم، به درد مردم بخوریم و نافع به حال دین و دنیای مردم باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عالمی که وارد عرصه سیاست شده و عنوان سیاسی را با خود یدک می کشد، باید از مردم گره گشایی کند و همدرد آنان باشد و مردم‌داری را اصل قرار دهد.

وی ادامه داد: مردم در مراسم های تشییع و عزاداری شهادت شهدای خدمت نشان دادند که برای مسئول خدمتگزار ارزش قائل بوده و این افراد را شهدای خدمت می دانند، البته برخی افراد در حال حیات و ممات شهید رئیسی، شیطنت های بسیاری نسبت به ایشان انجام دادند، اما مردم متوجه این خدمات بوده و تبلیغات سوء اثری در محبت مردم نسبت به رئیس جمهور شهید نداشت و با اجتماع عظیمی که در تبریز، قم، تهران، بیرجند و مشهد مقدس انجام شد، نشان دادند که متوجه خدمات این شهدای والامقام هستند و ارادت خود را با حضورشان نشان دادند.

حجت الاسلام حسینی خراسانی افزود: در این اجتماعات پرشور حتی بانوان بدحجاب هم از عمق وجود بر سر و صورت خود می زدند که رئیس جمهوری مردمی را از دست داده اند؛ مردم میان خادم ملت و دیگران تفاوت قائل هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر قرار است در دنیا مانا و ماندگار بوده، در دل ها جایگاه پیدا کرده و قلب ها را تصاحب کنیم، افزون بر علم و عمل باید در متن و بطن جامعه، کنار و همراه مردم باشیم و به آنان خدمت کنیم.

انتهای پیام/