بازارچه کسب‌وکار خانگی در محله دروازه ری قم ایجاد می‌شود
بازارچه کسب‌وکار خانگی در محله دروازه ری قم ایجاد می‌شود
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر معصومه (س) گفت: بازارچه موقت با هدف اشتغال‌زایی و کمک به گروه‌های هدف خاص در محله دروازه ری قم تا دو ماه آینده راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علیرضا خاکی با اشاره به پروژه بهسازی محله دروازه ری اظهار کرد: محور شهدای دروازه ری محوری به عرض ۱۸ متر از دو دهه قبل در طرح‌ها و برنامه‌ریزی مدیریت شهری پیش‌بینی‌شده بود و در سال گذشته به‌صورت جدی در دستور کار قرار گرفت.

وی با تأکید بر اینکه پشتوانه‌های دولتی در تسریع اجرای پروژه تأثیر مثبتی داشته است، ‎افزود: با محوریت منطقه یک شهرداری قم، تمام پلاک‌های واقع در طرح مسکونی و تجاری تملک شده و باقیمانده پلاک‌های بزرگ‌تر از حد توسعه، در حال مذاکره است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر با بیان اینکه پروژه بهسازی محور شهدای دروازه ری تنها یک پروژه عمرانی نیست، تصریح کرد: با افتتاح نخستین دفتر تسهیلگری در محله دروازه ری، نخستین بازارچه موقت پیش از ماه مبارک رمضان برگزار شد.

خاکی خاطرنشان کرد: بازارچه موقت با تعامل با گروه‌های مختلف جمعیتی برای گروه‌های هدف خاص چون صنایع‌دستی، زنان بی‌سرپرست و کمک به اشتغال خانواده با مشارکت سازمان میادین و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم راه‌اندازی شد.

وی با تأکید بر اینکه این بازارچه‌ها به‌صورت ادواری در سال چندین بار فعالیت خواهند کرد، عنوان کرد: بازارچه‌های موقت در راستای اشتغال‌زایی و کمک به گروه‌های اجتماعی و کم برخوردارتر شکل گرفت.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر با بیان اینکه بازارچه بعدی تا دو ماه آینده راه‌اندازی می‌شود، گفت: لازمه برگزاری بازارچه دوم، بهسازی اطراف بوستان سعادت است تا مشکلی برای عبور و مرور شهروندان نداشته باشیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : شهرنیوز