دشمنان دنبال ترویج سبک زندگی غربی در جامعه هستند
دشمنان دنبال ترویج سبک زندگی غربی در جامعه هستند

قائم مقام مدیر حوزه علمیه قم گفت: دنیای غرب با تبلیغات گسترده در رسانه‌های نوین دنبال ترویج سبک‌زندگی غربی در جامعه ما است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام و المسلمین حمید ملکی در نشست افتتاحیه دوره سوم اندیشکده مستعدان اجتهاد که در سالن همایش امام خمینی (ره) مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد با بیان فعالیت ها و رویکردهای تحولی حوزه های علمیه در عرصه تولید و تببین مباحث دینی و اسلامی سازی علوم انسانی در عرصه تولید و باز نشر علم اظهار داشت: دوام حوزه های علمیه به ایجاد چنین تشکل های علمی و پویایی نظام آموزشی در عرصه علم آموزی و تببین آن در عرصه جامعه به زبانی شیوا که در صدد حل مشکلات جامعه می باشد.

وی طهارت روحی را از الزامات فراگیری علوم دینی تاثیرگذار بیان کرد و افزود: در احوالات شهید مطهری این بوده که هیچ گاه بدونه وضو نبودند چه بسا این طهارت ظاهری در طهارت باطنی تاثیر می‌گذارد. همانطور که که امام خمینی(ره) در آثار ایشان تاییداتی دارند و ایشان در هر عرصه وارد شدند با روحیه ژرف نگری و دردمندی که داشتند به گونه ای به مباحث علمی می پرداختند که حرف اول را در ان عرصه می زدند.

قائم مقام مدیر حوزه علمیه قم بیان کرد: وقتی اهل تلاش، جهاد و اخلاص باشیم خداوند متعال حتما ما را در مسیر هدایت قرار می دهد. و وجود مبارکی می شود و هرجا می رود خیر و برکتی بر خود جا می گذارد.

وی با اشاره به رشد و تأثیرگذاری حوزه های علمیه به برکت انقلاب اسلام، ادامه داد: الحمدلله امروز طلاب در عرصه های متعدد علمی موفق هستند و با وجود بیش از ۱۰۰ رشته متعدد، حوزه های علمیه به دنبال حل مسئله جامعه هستند، لذا اگر کسی از علم لذت نبرد خسته می شود.

‌ملکی تصریح کرد: امروز ۵ هزار نفر عضو انجمن های علمی حوزه های علمیه در رشته های مختلف داریم که پاسخگویی نیازهای علمی هستند.

وی با اشاره به این که دشمن در تلاش است کاری علیه روحانیت انجام دهد و جایگاه حوزه و روحانیت را در جامعه کند، اظهار کرد: قطعاً دشمن نمی تواند به این هدف برسد چرا که پیوند روحانیت و مردم ناگسستنی است، البته روحانیت باید چگونگی ارتباط خود با مردم را حفظ کند.

قائم مقام مدیر حوزه علمیه قم، کار فرهنگی را مهم خواند و تصریح کرد: امروز غرب به واسطه تبلیغات گسترده در رسانه های نوین سبک‌زندگی غربی را در جامعه ما رشد و نمو می دهد و نیاز است در این عرصه مقابله ورود جدی داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین میرهاشم حسینی تولیت حوزه علمیه آیت الله مجتهدی(ره) تهران و مسئول اندیشکده مستعدان هم در این مراسم گفت: در عرصه تبلیغ، اثرگذاری از عبور هیجانی اتفاق نمی افتد بلکه در امور تدریجی صورت می پذیرد لذا باید دقت شود در تولید علم و چالش ها از مسائل شیعه عبور نکنیم.

انتهای پیام/