امام جمعه قم: شورای شهر اتاق جنگ نیست
امام جمعه قم: شورای شهر اتاق جنگ نیست

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه شورا اتاق جنگ نیست، گفت: لازم است شوراها به سمت عمران و آبادانی شهر حرکت کرده و از دعواهای سیاسی پرهیز کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با رئیس شورای شهر تهران ضمن تبریک ایام دهه کرامت و گرامی داشت یاد و خاطره شهید چمران گفت: مقوله شورای شهر با ۲۰ سال تاخیر از پیروزی انقلاب شکل گرفت، اما اعضای شوراهای شهر اگر چند نکته را در دستور کار خود قرار بدهند، در خدمت رسانی و ارائه تسهیلات به مردم موفق‌تر خواهند بود.

امام جمعه قم با اشاره به تفاوت شورای شهر با مجلس شورای اسلامی افزود: شورای شهر در کف میدان حضور دارد، لذا لازم است راهکاری برای ورود افراد مختلف به این عرصه در نظر گرفته شود تا عملکرد شوراها از ریل خارج نشود.

وی با تاکید بر لزوم نظارت بر عملکرد شوراها، تصریح کرد: باید نظارت بر عملکرد اعضای شورای شهر تقویت شود تا کار به بهترین شکل انجام گیرد؛ زیرا نظارت می‌تواند نقش پیشگیری داشته باشد.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با استناد به آیه شریفه «وَ قُلِ اعْمَلُوا فَسَیَرَى اللهُ‌ عَمَلَکُمْ وَ رَسُولُهُ وَ الْمُؤْمِنُونَ» عنوان کرد: خداوند در این آیه شریفه سه ناظر معرفی می‌کند. ناظر اول خود خداوند، ناظر دوم پیامبر اکرم – صلی الله علیه و آله و سلم – و ناظر سوم مؤمنون که نشان از نظارت این سه گروه بر بندگان دارد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه شورا اتاق جنگ نیست، گفت: لازم است شوراها فقط به سمت عمران و آبادانی شهر حرکت کرده و از دعواهای سیاسی پرهیز کنند، زیرا اگر انرژی خود را به جای خدمت به مردم صرف دعواهای سیاسی کنند، مردم متضرر خواهند شد.

رئیس شورای شهر تهران نیز در ابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارشی گفت: به عقیده من اعضای شوراهای شهر نوکر مردم هستند و من نیز به این نوکری افتخار می‌کنم.

مهدی چمران افزود: بخش عمده‌ای از رضایتمندی و نارضایتی مردم، از عملکرد شوراها سرچشمه می‌گیرد. یکی از راه‌های برگزاری پرشور انتخابات، خدمت هرچه بیشتر شوراها به مردم است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم قم