رئیسی: قول مسکنی که دیگران دادند را دولت سیزدهم عملی کرد
رئیسی: قول مسکنی که دیگران دادند را دولت سیزدهم عملی کرد

رئیس جمهور با بیان اینکه قول مسکنی که دیگران دادند را دولت سیزدهم عملی کرد، گفت: ۱۰۰ هزار زمین در نهضت ملی مسکن تامین شده و در حال ساخت مسکن هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در واگذاری ۷۲۵۶ واحد مسکن و زمین در قم اظهار داشت: امروز مسکن مهمترین دغدغه خانواده‌هاست و باید با کمک مردم و مدیریت صحیح این مشکل را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ هزار هکتار زمین در نهضت ملی مسکن تامین شده و در حال ساخت مسکن هستیم، افزود: امروز ساخت مسکن دغدغه تمام مدیران دولت سیزدهم است و باید در تمام بخش‌ها این دغدغه حس شود و در استانی نیست که استانداران روزانه و یا هفتگی در این ارتباط جلسه برگزار نکنند و پیگیر امور مسکن نباشند.

رئیس جمهور با بیان اینکه تکمیل ۲۴۰ هزار مسکن دولت‌های گذشته را متعهد شده‌ایم که به پایان برسانیم، تصریح کرد: ۱۴۰ هزار واحد از مسکن‌ها را تحویل دادیم و مابقی نیز به زودی تحویل مردم می‌شود.

 حسین زنجیرانی فراهانی مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در حاشیه برپایی میز خدمت وزارت و راه و شهرسازی در محل باغ موزه دفاع مقدس قم در خصوص پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی در دور دوم سفر رئیس جمهور به این استان گفت: امروز با حضور رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی در قم هفت‌هزار و ۲۵۶ واحد مسکن و زمین طرح نهضت ملی مسکن این استان افتتاح و به متقاضیان واگذار شد.

وی افزود: این آمار مشتمل بر افتتاح و واگذاری سه‌هزار و ۷۴۸ واحد مسکن و سه‌هزار و ۵۰۸ قطعه زمین است که شامل ۵۶۰ واحد مسکونی انبوه ساز، ۲۰۰ واحد مسکن روستایی، یک‌هزار و ۴۸۸ واحد خود مالک و یک‌هزار و ۵۰۰ واحد بافت فرسوده است. همچنین سه‌هزار و ۵۰۸ قطعه زمین شامل ۱۱۸ قطعه در طرح “کلید به کلید”، یک‌هزار واحد طرح جوانی جمعیت، یک‌هزار و ۲۵۰ قطعه واگذاری انفرادی، ۶۰۰ قطعه ایثارگران و ۵۴۰ قطعه نیروهای مسلح است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم بیان کرد: روز پنجشنبه با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، بزرگراه چهارخطه قم به کهک به صورت رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد که طول این محور ۱۷ کیلومتر است.

فراهانی افزود: عملیات آماده سازی فاز دوم شهرک پرنیان نیز از دیگر برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان قم است.

انتهای پیام/