سرزمین قم با حضور حضرت معصومه(س) حیات طیبه پیدا کرد
سرزمین قم با حضور حضرت معصومه(س) حیات طیبه پیدا کرد

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت گفت: حضرت معصومه(ص) بانویی است که تالی تلو معصوم و گنجینه الهی است و سرزمین قم با حضور ایشان حیات طیبه پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله سعیدی در مراسم آغاز جشن‌های دهه کرامت که صبح امروز در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه آغاز ماه ذی قعده برای خاندان پیامبر(ص) پیام آور شادی و سرور است اظهار داشت: حضرت نجمه خاتون (س) همسر امام هفتم (ع) در یازدهم این ماه در سال ۱۴۸ صاحب فرزندی شدند که هشتمین ستاره آسمان امامت هستند و در اول ذی القعده سال ۱۷۳ نیز از این بانوی مکرمه دختری متولد شد که نامش فاطمه و بعد توسط برادرشان امم رضا(ع) ملقب به معصومه شدند.

وی افزود: این دختر بزرگوار با تولد خود قلب آل الله را سرشار از شادی و سرور کردند و امام هشتم دارای خواهری شدند که سال ها قبل جد بزرگوارشان امام صادق (ع) ولادت، وفات، محل دفن و ثواب زیارت ایشان را ذکر کردند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت ابراز کرد: حضرت معصومه(ص) بانویی است که تالی تلو معصوم و گنجینه الهی است و سرزمین قم با حضور ایشان حیات طیبه پیدا کرد.

وی ادامه داد: این بانو در سایه تربیت معنوی پدر، مادر و برادر گرامی شان مقامات عالی قرب الی الله را طی کردند تا جایی که گفته اند در میان خواهران و برادران خود بعد از امام هشتم کسی هم تراز این بانو نبوده است.

آیت الله سعیدی با تشکر از برگزار کنندگان این مراسم با شکوه و حضور مهمانان و مدعوین به ویژه حجت الاسلام والمسلمن محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معطم رهبری  ابراز کرد: همزمان شدن ورود رییس جمهور به شهر مقدس قم با آغاز دهه کرامت را گرامی می داریم و امیدواریم سفر پر خیر و برکتی در دهه کرامت داشته باشند .

انتهای پیام/