هشت هزار نوآموز در قم سنجش سلامت شدند
هشت هزار نوآموز در قم سنجش سلامت شدند
محمودی با اشاره به آغاز طرح سنجش نوآموزان گفت: از ابتدای آغاز طرح سنجش سلامت نوآموزان در مهرماه سال گذشته تاکنون، هشت هزار نوآموز در این استان سنجش شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، اصغر محمودی افزود: افرادی که تاکنون موفق به نوبت‌گیری نشدند هم‌اکنون می‌توانند با دریافت نوبت الکترونیکی برای انجام سنجش بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی اقدام کنند.

وی با بیان این‌که تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه فرآیند نوبت‌دهی و سنجش سلامت نوآموزان ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: نوبت‌گیری سنجش بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی از طریق سامانه my.medu.ir انجام می‌شود و به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم نوبت‌گیری را به‌روزهای پایانی موکول نکنند.

به گفته وی، متولدین ١٣٩۶/۰۷/۰۱ تا ۱۳۹٩/۰۷/۰۱ که در مهر ۱۴۰۳ وارد پایه اول یا پیش دبستانی ١ و ٢ می شوند، الزاما باید در برنامه سنجش بدو ورود شرکت نمایند، در غیر این صورت امکان ثبت‌نام در پایه اول را نخواهند داشت.

محمودی با بیان این‌که تاکنون هشت هزار نوآموز در قم سنجش سلامت شده‌اند، گفت: از این تعداد، ۵۵۰ نفر به پایگاه‌های تخصصی ارجاع داده شده‌اند.

وی پیش‌بینی کرد: تا پایان طرح سنجش سلامت نوآموزان در قم، ۲۴ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی سنجش سلامت شوند.

وی خاطرنشان کرد: در سطح استان قم هشت پایگاه فعال سنجش بدو ورود در شیفت صبح و عصر در نظر گرفته شده است که نوآموزان را از لحاظ بینایی، شنوایی، آمادگی جسمانی و تحصیلی مورد سنجش قرار می‌دهند.

  • منبع خبر : ایرنا