کسب عاقبت بخیری در معیت امام زمان(عج) اساس شب قدر است
کسب عاقبت بخیری در معیت امام زمان(عج) اساس شب قدر است
سخنران مراسم شب نوزدهم ماه رمضان در مسجد مقدس جمکران گفت: اساس شب قدر کسب عاقبت بخیری است و باید بدانیم صرف دم زدن از امام زمان(عج) نمی‌توان عاقبت بخیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام سید حسین آقامیری در مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در جمع عاشقان و منتظران امام زمان(عج) در شبستان کربلای مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه اگر کسی آگاه به شب قدر باشد و دچار غفلت نشود می تواند مراتب معنوی را در این شب طی کند، اظهار کرد: به دست آمدن عاقبت بخیری در این شب در معیت با امام زمان (عج) صورت می گیرد و باید بدانیم چه طور با حضرت همراهی کنیم.

وی ادامه داد: اساس شب قدر کسب عاقبت بخیری است و باید بدانیم صرف دم زدن از امام زمان(عج) نمی‌توان عاقبت بخیر شد.
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خدای متعال برای عالم برنامه دارد، گفت: برنامه الهی این است که روزی پرچم لااله الا الله در عالم فراگیر و عدل عالم گیر شود. همه انبیا الهی بر اساس این برنامه قدم برداشتند.

آقامیری افزود: بکی از نشانه های توجه اهل بیت(ع) به ظهور این عقبه روایی، ادعیه و زیارتی است که از ناحیه ایشان برای تربیت امت عصر ظهور صادر شده و زمینه سازی ظهور از برنامه های اساسی پیامبران و ائمه اطهار(ع) بوده است.

وی با اشاره به اینکه باید طرح امام زمان(عج) را درک کنیم و در آن حضور داشته باشیم، تصریح کرد: یکی از نشانه های حضور در طرح ولی خدا این است که این طرح دشمن دارد و اساسی ترین دشمن آن نیز شیطان و لشکرش می باشد.

استاد حوزه علمیه قم افزود: در مسیر امام زمان (عج) بودن سختی و دشمنی دارد، لذا هیچ پیامبر و امام معصومی نفس راحت نکشیده و در طول تاریخ چون شیعه دم از حق میزده، همواره در رنج و مصیبت بوده است.

آقامیری با بیا اینکه عصر غیبت دوران فتنه هاست و خوش به حال کسی که در این زمان، عاقبت بخیر از دنیا برود، خاطرنشان کرد: شهدا سختی کشیدند ولی در معیت امام زمان(عج) عاقبت بخیر شدند. امت زمینه ساز یعنی امت عصر غیبت و این امت باید بداند روزگار سختی را طی خواهد کرد تا به جریان ظهور و برقراری حکومت عدل الهی در زمین برسند.

انتهای پیام

  • منبع خبر : پایگاه خبری تحلیلی جمکران