حوزه در مسائل شهر هوشمند و معماری به شهرداری کمک کند
حوزه در مسائل شهر هوشمند و معماری به شهرداری کمک کند
دکتر سقاییان نژاد شهردار قم، گفت: مؤلفه شهر هوشمند، معماری و شهرسازی از جمله مسائلی است که برای آن راهبرد و مصادیق وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد امروز در دیدار با آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، با اشاره به شاخصه‌های موفقیت یک سازمان، اظهار داشت: برنامه، منابع(انسانی و مالی)، انسجام(درونی و بیرونی) و مدیریت شاخصه‌هایی است که موفقیت یک سازمان را رقم می‌زند و امروز بحمدالله شهرداری قم در این موارد سرآمد است.

وی با بیان اینکه برنامه محوری سرلوحه فعالیت‌های شهرداری قم است، افزود: در برنامه نخست بیشتر به مسائل زیرساختی و سخت‌افزاری شهر توجه شد و در برنامه دوم که سال سوم آن هستیم، بیشتر توجهات به نرم‌افزاری با توجه به تأمین بخش قابل‌توجهی از زیرساخت‌ها خواهد بود.

شهردار قم یکی از مؤلفه‌ها را ایجاد شهر هوشمند و ایجاد شهروند هوشمند دانست و گفت: متأسفانه در این راستا میان سنت و مدرنیته مسائل روشن نیست و راهبردی هم وجود ندارد که فعالیت‌ها در آن منجر به قضاوت‌های مناسب از وضعیت شهر می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مؤلفه معماری و شهرسازی نیز از جمله مسائلی است که برای آن راهبرد و مصادیق وجود ندارد، مطرح کرد: حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها باید در این زمینه‌ها ورود کنند و کمک‌ حال شهرداری باشند و در شرایطی این مصادیق در اسناد بالادستی دیده شود که بتوان با همکاری و مشارکت دستگاه اجرایی کرد.

سقائیان‌نژاد خاطرنشان کرد: دبیرخانه‌ای با مشارکت کارگروه‌های راهبری حوزه در شهرداری تشکیل‌ شده است تا بتوان در بخش‌هایی با کمک حوزه علمیه مسائل را اجرایی کرد که هم توسعه و پیشرفت اتفاق بیفتد و هم از تجمل‌گرایی و فرهنگ خاص دوری شود.

وی از تحقق ۱۰۵ درصدی درآمد شهرداری در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: به لطف خداوند هم منابع ذخیره، املاک وجود دارد و هم بدهی‌های شهرداری برطرف شده و با نگاه عدالت‌محوری و توزیع عادلانه خدمات به‌دنبال خدمات‌رسانی به مردم هستیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم