غائله صهیونیسم به گورستان تاریخ سپرده می‌شود
غائله صهیونیسم به گورستان تاریخ سپرده می‌شود
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدحسین مؤمنی گفت: غائله صهیونیسم همچون غائله داعش با حضور جوانان سرزمین‌های اسلامی برچیده و به گورستان تاریخ سپرده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدحسین مؤمنی در اجتماع پرشور مردم قم در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی که بامداد دوشنبه در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، با تاکید بر اینکه سکوت مقابل جنایات رژیم صهیونیستی خیانتی بس بزرگ است، اظهار داشت: اکنون غزه در خط مقدم دفاع از اسلام قرار دارد و جنایات رژیم صهیونیستی جنایاتی شوم و غیر قابل گذشت است.

وی با بیان اینکه غائله صهیونیسم همچون غائله داعش با حضور جوانان سرزمین‌های اسلامی برچیده خواهد شد، افزود: غائله این رژیم ناپاک و منحوس صهیونیسیم برچیده خواهد شد، تک‌تک ما جوانان سرزمین‌های اسلامی به امر ولی حاضریم به هر صورتی که ایشان امر کنند، در خط مقدم دفاع از اسلام ایستادگی کنیم.

مؤمنی در ادامه با تأکید بر اینکه قلب انسان به‌واسطه توجه به فرائض و توجه به خدا فتح پیدا می‌کند و به‌واسطه رضا از ذات اقدس الهی نورانی می‌گردد، به حالت‌های مختلف گرفتاری انسان در تاریکی اشاره نمود و اظهار داشت: قلب گاهی وقت‌ها حالت وقف و سکون پیدا می‌کند و متوقف و ساکن می‌گردد؛ در این صورت عظمت جلال الهی در آن راه پیدا نمی‌کند و این قلب گرفتار شقاوت و قساوت عجیبی می‌گردد.

وی با بیان اینکه جنایت اخیر صهیونیست‌ها به‌قدری فجیع است که انسان نمی‌داند با چه کلماتی آن را توصیف کند، تصریح کرد: هرگونه سکوت و اظهار بی‌اطلاعی و مقایسه آن با مشکلات نشان‌دهنده ابتلای قلب به وقف و سکون است؛ کسی که قلبش متوقف باشد، خود را گرفتار قیاس‌های ناروا ساخته است، حال آن که اکنون غزه در اولویت و خط مقدم اسلام و انسانیت است.

وی ضمن انتقاد از حالت سکون و سکوت مقابل جنایات رژیم صهیونیستی با تأکید بر اینکه اگر جان و فطرت انسانیت در فردی هنوز زنده باشد، نمی‌تواند به‌راحتی از کنار این مسئله بگذرد، اظهار داشت: قلب انسان وقتی به توقف مبتلا می‌شود، واقعیات را نمی‌بیند؛ وقتی رهبر عظیم‌الشأن چفیه بر گردن می‌اندازند، یعنی در مرحله جنگی قرار داریم.

مؤمنی با اشاره به اینکه خیلی‌ها دشمن و دشمنی‌ها را هنوز نمی‌بینند، اظهار داشت: کسی که این درد بزرگ را نمی‌بیند و خود را گرفتار قیاس‌های اشتباه می‌سازد، نه‌تنها غفلت نموده، بلکه خود را در موج منیّت و خودبینی‌های فضای مجازی گرفتار ساخته است.

وی ضمن انتقاد از بی‌مبالاتی‌ها در جذب حداکثری با بیان این برخی از مسئولان با شعار جذب حداکثری افرادی را نگه می‌دارند که یقیناً به نفع دشمن کار می‌کنند، اظهار داشت: این رویه قطعاً منجر به دفع حداکثری خواهد شد؛ کسی که ادعای انسان‌دوستی و نوع‌دوستی دارد، نباید در مقابل جنایات ضد انسانی صهیونیست‌ها سکوت کند.

مؤمنی با بیان اینکه قساوت قلب و غفلت، انسان را گرفتار توقف قلب و سکون می‌سازد، خاطرنشان کرد: در یک بیمارستان جسارت و جنایت و قتل صورت می‌گیرد، نباید سکوت کرد و باید اجتماعات عظیمی برای آن برگزار شود.

وی به فرازهایی از آیه ۱۷۹ سوره اعراف اشاره کرد و با بیان اینکه اصل در خلقت انسان، در مسیر بندگی قرار گرفتن اوست، اظهار داشت: خداوند متعال جهنم را برای بسیاری از جن و انس که ماهیت لیعبدون را فراموش کرده‌اند، آماده ساخته است؛ اینان قلب دارند ولی تفقه، تفکر و اندیشه در آن وجود ندارد و از بس که به‌دنبال دنیا، منیت، نفسانیات و تعلقات هستند، قلب خود را مبتلا به وقف و خفض نموده‌اند.

وی با بیان اینکه برخی چشم دارند و نمی‌بینند، زیرا باطنشان کور است، یادآور شد: انسان باید در مقابل جنایت رژیم صهیونیستی اظهارنظر کند و بلند فریاد بزند؛ وقتی به عده‌ای نه‌تنها مسلمان بلکه انسان و ناموس مسلمین جسارت و تعدی شده است، زن مسلمان بارداری جلوی شوهرش به قتل می‌رسد، نباید سکوت کرد.

مؤمنی با بیان اینکه کسانی که جذب حداکثری بی‌رویه را در پیش گرفته‌اند در محاسبات خود گرفتار اشتباه شده‌اند، اظهار داشت: کسانی که رویه شبهه‌افکنی و دروغ‌پراکنی را در این برهه حساس در پیش می‌گیرند، «لَهُمْ قُلُوبٌ لَا یَفْقَهُونَ بِهَا وَلَهُمْ أَعْیُنٌ لَا یُبْصِرُونَ بِهَا وَلَهُمْ آذَانٌ لَا یَسْمَعُونَ بِهَا» هستند.

وی با تأکید بر اینکه دشمنی رژیم صهیونیستی با ما به‌خاطر اسلام است، خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی در این سال‌ها هر بلایی خواست سر مردم مظلوم فلسطین در آورد و اعضا و جوارح بدن آنان را سرقت برد و به فروش رساند.

مؤمنی با تصریح بر اینکه انقلابیون بیشتر از مدعیان ملی‌گرا به فکر ایران و ایرانی هستند، خاطرنشان کرد: مردم ایران ناموس ملت اسلام را ناموس خود می‌داند.

وی با بیان اینکه مردم منتظر امر ولی هستند تا همانند جریان داعش، جریان صهیونیسم را به گورستان تاریخ بسپارند، خاطرنشان کرد: ما ایرانیان نسبت به ناموس مسلمین حساسی هستیم و نمی ‌ببینیم نسبت به ناموس مسلمین جسارت شده است و ایشان را به شهادت برسانند.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم/قم