پیرغلامان و فعالان هیئات مذهبی قم تجلیل شدند
پیرغلامان و فعالان هیئات مذهبی قم تجلیل شدند
در سی و یکمین سالگرد تاسیس هیئت خادم رضا از پیرغلامان و فعالان هیئات مذهبی قم تجلیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حمید ناطقی مسوول هیات خادم الرضا (ع) قم در نشست صمیمی و آیین تجلیل از پیرغلامان و فعالان هیئات عزاداری سیدالشهدا (ع) ضمن گرامیداشت ایام ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: امسال وارد سی و یکمین سال تاسیس این هیات شده ایم و مایه بسی افتخار است که در هر یک از شب‌های ماه مبارک رمضان میزبان گروه‌هایی از اقشار مردم باشیم.

وی با اشاره به افتخار میزبانی هیات خادم الرضا (ع) از مسئولان و فعالان هیئات مذهبی در ضیافت افطاری سومین شب ماه رمضان گفت: پیرغلامان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از سال‌های دور با نوکری خالصانه در درگاه امام حسین (ع) موجب شدند تا چراغ روضه و خیمه سیدالشهدا (ع) همواره روشن بماند و ان شاءالله همه ما از خوان پربرکت حضرت ثامن الائمه (ع) بهره‌مند شویم.

ناطقی همچنین با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی هیئات مذهبی گفت: امروز شاهد آن هستیم رویه و ریل گذاری هیئات در برنامه ریزی‌ها پیش از پیش به سمت اقدامات فرهنگی و تاثیرگذار می‌رود که با توجه به وظیفه ذاتی هیئات مبنی بر جهاد تبیین این مهم نیز شایسته تقدیر و نیاز به توجه است.

در ادامه، جواد اشعری رییس شورای هیئات مذهبی استان قم با اشاره به برگزاری بیست و هشتمین سال مراسم دهه اول محرم از سوی هیات خادم الرضا (ع) در قم، عنوان کرد: این هیات به عنوان یکی از معدود هیئات عزاداری پرجمعیت و جریان ساز در کشور، در مناسبت‌های مختلف از جمله ایام کرونا خدمات موثری را به قشر‌های مختلف مردم ارائه کرده است.

در پایان تعدادی از پیشکسوتان هیئات مذهبی به نام‌های علی الماسی، هادی آتش پنجه، محمد شکارچی، احمد سعادتخانی (از شهر قنوات)، موسی محمدی، اکبر اوجان، علی آفرین و حسین اکبرزاده با اهداء نشان خادمی هیات، تجلیل شدند.

این مراسم با مرثیه سرایی و شعر خوانی جواد مقدم و سید رضا تحویلدار حال و هوایی عاشورایی بخود گرفت؛ همچنین کلیپی از عزاداری‌های هیات در طول سال‌های ۱۳۷۲ تا ۱۴۰۲ پخش شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجو