عده‌ای به دنبال اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس بودند
عده‌ای به دنبال اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس بودند
آقا میری گفت: عده‌ای به دنبال اجرای سند ۲۰۳۰ بودند و این نشان دهنده این است که دشمن به دنبال جنگ ترکیبی است؛ جنگی که از تحریم‌ها، تهاجم فرهنگی‌ها و ناامید کردن مردم تشکیل شده‌ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سید محمد آقامیری درجشنواره فرهنگی هنری شهید سروری راد و آئین تجلیل از فعالان عرصه فرهنگ و هنر بسیج اظهار داشت: کار جهادی و کلمه جهاد یک کلمه و امر مقدس است؛ جهادی بودن تنها یک فعل نیست بلکه یک تفکر است.

وی افزود: تفکر جهادی معانی مختلفی دارد، فرهنگ‌های مختلفی در این کلمه نهفته است؛ یکی از این فرهنگ‌ها کلمه ایثار و شهادت است.

استاندار قم گفت: خدا را شاکریم که مردم ما برای توسعه این فرهنگ هرچه داشته‌اند را پای کار آورده‌اند چرا که معتقدند توسعه آن حلال مشکلات کشور است.

وی با یادآوری آرمان‌های شهدا بیان کرد: جوانان عزیزمان که جان خود را برای دفاع از انقلاب و مردم در طبق اخلاص قرار دادند نشانه بارز ایثار هستند؛ اگر نمی‌خواهیم خون آنان گریبان گیر ما شود باید آرمان‌های شهدا را ادامه دهیم.

آقامیری تصریح کرد: شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی اصلی ترین آرمان شهداست؛ ما برای حفظ استقلال در تلاشیم و برنامه‌های مختلفی در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی داریم.

وی با اشاره به مفهوم آزادی افزود: اسلام مخالف آزادی نیست اما متاسفانه تعریف غرب از آزادی با تعریفی که ما از آزادی داریم متفاوت است.

استاندار قم افزود:‌ غرب آزادی را توهین و اهانت به کتب مقدس الهی می داند، اما تعریف آزادی از دیدگاه اسلام یعنی محترم شمرده شدن حقوق عامه مردم که بخشی از آرمان‌های شهداست.

وی در خصوص تهاجم فرهنگی دشمن بیان کرد: هدف دشمن این است که آرام آرام با ابزارها و برنامه‌های گوناگون و با اجرای سند ۲۰۳۰ جوانان ما را گمراه کند، اما تفکر و فرهنگ جهادی این اجازه را به او نمی‌دهد.

آقامیری گفت: عده‌ای به دنبال اجرای سند ۲۰۳۰ بودند و این نشان دهنده این است که دشمن به دنبال جنگ ترکیبی است؛ جنگی که از تحریم‌ها، تهاجم فرهنگی‌ها و ناامید کردن مردم تشکیل شده‌ است.

استاندار قم عنوان کرد: مردم ما با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، جشن‌های  نیمه شعبان و شرکت پرشور در انتخابات به دشمن نشان دادند که همچنان پای کار انقلاب، حفظ جمهوری اسلامی و خون شهدا هستند.

وی تصریح کرد: وظیفه ما به عنوان سربازان جبهه فرهنگی برای مقابله با دشمن انجام کار فرهنگی است؛ ما باید دقیقا نقطه مقابل سند ۲۰۳۰ باشیم.

استاندار قم اظهار داشت: ماباید  کار فرهنگی را از مهدکودک‌ها شروع کنیم تا به دانشگاه برسیم؛ اگر دشمن برنامه صدساله دارد ما با برنامه ۲۰ ساله دشمن راشکست می‌دهیم فاصله مهدکودک تا دانشگاه ۲۰ سال است.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم