بازیکنان استقلال و پرسپولیس در جشن نیمه شعبان حاضر می‌شوند
بازیکنان استقلال و پرسپولیس در جشن نیمه شعبان حاضر می‌شوند

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم، با فرا رسیدن سالروز میلاد امام زمان(عج) مواکب مختلف در مسیر پیاده روی حرم مطهر حضرت معصومه(س) به سمت مسجد مقدس جمکران برپا شده است تا در این روزها میزبان خیل عظیم زائرانی باشند که از نقاط […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم، با فرا رسیدن سالروز میلاد امام زمان(عج) مواکب مختلف در مسیر پیاده روی حرم مطهر حضرت معصومه(س) به سمت مسجد مقدس جمکران برپا شده است تا در این روزها میزبان خیل عظیم زائرانی باشند که از نقاط مختلف ایران به قم آمده‌اند.

در میان مواکب، موکب شباب‌المقاومت با حضور جوانانی از ملیت‌های مختلف در میدان آل یاسین برپا شده که ویژه برنامه‌های متفاوتی را دنبال می‌کند. از جمله برنامه‌های این مواکب گفت‌وگو با خانواده شهدای شاخص مقاومت و همچنین مسئولان و اسرای جریان حماس است.

 بر اساس اعلام مسئولان این موکب، برخی از بازکنان استقلال و پرسپولیس در این موکب مهمان خواهند بود و در جشن نیمه شعبان حضور خواهند داشت.

تجلیل از مدال‌آوران المپیک و گفت‌وگو با آن‌ها از دیگر برنامه‌های موکب شباب المقاومت در میدان آل یاسین است.

 آمادگی ۳۰ گروه جهادی قم برای پذیرایی از زائران 

همچنین محمد جواد اسکندری امروز در گفت‌وگویی خبری بیان کرد: ستاد اسکان اجتماعات مهدوی با حمایت و همکاری گروه‌های مردمی، جهادی و بسیجیان در حسینه‌ها، مساجد و اماکن مختلف آمادگی پذیرایی از زائران نیمه شعبان را دارند آماده خدمت رسانی هستند تا زائران در این ایام دغدغه اسکان و جابجایی را نداشته باشند.

وی در خصوص اسکان زائران گفت: سوم تا ششم اسفند ماه زمان استفاده از اسکان‌ها می‌باشد، اسکان‌ها به صورت رایگان و صلواتی با امکانات رفاهی ضروری در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

مسئول ستاد اسکان اجتماعات مهدوی عنوان کرد: عزیزانی که می‌خواهند از فرصت تبلیغ برای زائرانی که وارد شهر قم می‌شوند استفاده کنند می‌توانند عدد ۵ را به سرشماره ۵۰۰۰۱۷۱۷۳۰۰ ارسال کنند و با لینکی که توسط این سامانه دریافت می‌کنند محل اسکان مورد نظر را انتخاب کنند.

اسکندری افزود: غریب به ۳۰ گروه جهادی در قم پای کار آمده‌اند و در فضای ستادی، عملیاتی، میدانی و پذیرایی از خادمان مشغول به کار هستند.

 آب شیرین سدکوچری در کام زائران مسجد مقدس جمکران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: با مساعدت شرکت آب منطقه‌ای استان و افزایش ورودی آب سدکوچری به قم آب محدوده جمکران در ایام نیمه شعبان کاملاً شیرین شد. 

حسن بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اهمیت تأمین آب سالم و بهداشتی زائران مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان گفت: با مساعدت شرکت آب منطقه‌ای ورودی قم از سدکوچری هزار لیتر در ثانیه افزایش یافت.

وی با بیان اینکه در همین راستا برخی از چاه‌های آب تأمین‌کننده آب شهر قم خاموش شد، خاطرنشان کرد: با اقدامات گسترده فنی و مهندسی آب محدوده مسجد مقدس جمکران و بلوار پیامبر اعظم(ص) کاملاً از سدکوچری تأمین می‌شود که کاملاً شیرین است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود و اهمیت حفظ سلامت زائران، نیازی به تأمین آب موکب‌ها از خارج از محدوده طرح وجود ندارد و وضعیت آبرسانی کاملاً مدیریت خواهد شد.