حسینی‌بوشهری: با تقویت اتحاد مسلمانان توطئه دشمنان خنثی می‌شود
حسینی‌بوشهری: با تقویت اتحاد مسلمانان توطئه دشمنان خنثی می‌شود

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرستان عسلویه، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری صبح امروز در جمع مردم بیدخون شهرستان عسلویه با بیان اینکه انسان به عنوان گل سر سبد عالم هستی وظایفی بر دوش او گذاشته شده است، اظهار داشت: بر اساس برخی از تعبیر […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرستان عسلویه، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری صبح امروز در جمع مردم بیدخون شهرستان عسلویه با بیان اینکه انسان به عنوان گل سر سبد عالم هستی وظایفی بر دوش او گذاشته شده است، اظهار داشت: بر اساس برخی از تعبیر و آیات اگر انسان در عالم هستی پاک و منزه زندگی کند، أفضل من الملائکه خواهد شد.

وی ادامه داد: کسانی که در این دنیای پست و بی اعتبار، درگیر مسائل پوچ شوند و به نحوی که از فطرت خدایی فاصله بگیرند، وضعیت این انسان از چهارپایان نیز بدتر می‌شود.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه گاهی آدمی در اوج و گاهی در حزین و انهداد است، خاطرنشان کرد: روزی که چشم از این جهان ببندیم و ارتباط ما با این دنیا قطع شود، آن روز وقت حسابرسی است.

حسینی‌بوشهری با اشاره به اینکه توجه به ۳ راه انسان را به کمال می‌رساند، عنوان کرد: خداشناسی، محبت نسبت به خدا و اطاعت نسبت به خداوند سبب می‌شود انسان به کمال دست پیدا کند.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خداشناسی با زبان نیست، تصریح کرد: در زندگی انسان‌ها خداشناسی وجود دارد، اما خداشناسی با زبان نیست، باید به عمق جان و دل راه پیدا کند و بر زبان جاری شود و در مقام عمل به آنچه در قلب است پایبند باشیم.

وی با بیان اینکه ایمان به خدا نیازمند شناخت و معرفت است، گفت: معرفت به خدا بالاترین معرفت‌ها است. باید با تمام وجود به خدا عشق ورزید و شناخت خداوند نیز به لفظ نیست، بلکه باید در عمل و در زندگی اتفاق بیافتد.

حسینی‌بوشهری با تأکید بر توجه به رسیدن به کمال و سعادت عنوان کرد: فراموشی خدا سبب می‌شود انسان هویت خود را فراموش کند و به کمال انسانی دست پیدا نکند.

وی با تأکید بر اینکه انسان باید همواره به یاد خدا باشد، گفت: کسی که شبانه‌روز به یاد خدا نباشد در یک عذاب سخت قرار می‌گیرد که نه در دنیا و نه در آخرت، آرامش نخواهد داشت.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری مقاومت و ایستادگی در برابر ظالمان از رسالت‌های مسلمانان بر اساس آیات قرآن دانست و تصریح کرد: یکی از پیام‌های قرآن کریم در کنار مظلومان بودن و در برابر ظالمان ایستادن است.

وی با بیان اینکه امکاناتی که پروردگار در اختیار انسان‌ها قرار داده با یکدیگر سهیم باشند، افزود: ایستادگی در برابر دشمنان و ظالمان یک وظیفه همگانی انسان‌ها است.

رئیس جامعه مدرسین قم کرامت انسانی در پرتو قرآن و روایات ائمه طهارت(ع) را برشمرد و بیان کرد: دشمنان با تفرقه بین مسلمانان در مقابله با اسلام برخواسته‌اند که باید در این عرصه اتحاد مسلمانان باید بیش از پیش تقویت شود.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ولایت فقیه با ولایت ائمه پیوستگی دارد، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی پرچم این نظام و انقلاب را باید به دست حضرت ولی‌عصر(عج) برساند. ما انتظار تحول جهانی داریم که این تحول جهانی با آمدن امام زمان(عج) محقق می‌شود.