شناسایی و رفع مشکلات فرهنگیان ایثارگر مورد تاکید اداره کل آموزش و پرورش است
شناسایی و رفع مشکلات فرهنگیان ایثارگر مورد تاکید اداره کل آموزش و پرورش است

– اخبار استانها –  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم ، زهرا مظفر شامگاه سه‌شنبه در شورای معاونین آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد، اظهار داشت: مسئله دفاع از ارزش‌های اسلامی بر عهده تمامی ارکان‌های آموزش و پرورش […]

– اخبار استانها –

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم ، زهرا مظفر شامگاه سه‌شنبه در شورای معاونین آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد، اظهار داشت: مسئله دفاع از ارزش‌های اسلامی بر عهده تمامی ارکان‌های آموزش و پرورش است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در حوزه امور شاهد و ایثارگران، بیان کرد: همه ما مسئول برگزاری انتخابات پرشور هستیم تا در مقابل دشمنان بایستیم و بر امنیت کشور بیفزاییم و بتوانیم حق شهیدان را در فداکاری برای کشور به خوبی ادا کنیم.

وی عنوان کرد: در دولت سیزدهم برای اولین بار شرح وظایف مشاورین حوزه امور شاهد و ایثارگران در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تصویب و توسط سازمان اداری استخدامی ابلاغ شده است که بر اساس برنامه‌های ابلاغی به سمت اهداف توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به شکل نظام‌مند در دستگاه‌ها اجرا شود.

مظفر تصریح کرد: نشست صمیمی و دیدار چهره به چهره و اجرای طرح سپاس به منظور تقدیر از جامعه عزیز ایثارگران از جمله اهداف حضور مشاوران ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در حوزه امور شاهد و ایثارگران، ادامه داد: یکی از اهداف ضروری حضور در استان‌ها شناسایی مشکلات ایثاگران است، هدف مهم آگاه‌سازی به قوانین و اقناع ایثارگران نسبت به حقوق خود در امور شاهد و ایثارگران است.

وی ادامه داد: مسئولین آموزش و پرورش باید نسبت به اسناد بالادستی از جمله سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، سند تحول بنیادین و قانون جامع ایثارگران آگاه باشند تا دستگاه بتواند وظایف خود را به خوبی در قبال این قشر پر افتخار انجام دهد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در حوزه امور شاهد و ایثارگران، گفت: یکی از قوانین موجود در خصوص توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استفاده از یک درصد بودجه دستگاه برای این امر مهم است.

 حضور پیکر مطهر شهدای گمنام در ۳۰۰ مدرسه استان  قم

علیرضا رحیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان قم نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت شهدا و ایثارگران در استان قم بیان کرد: انجام اقداماتی همچون برگزاری یادواره سراسری شهدا در استان در تمامی مدارس و هم چنین تزئین کلاس‌های درس به نام و یاد اقوام شهید دانش‌آموزان و فرهنگیان مدرسه انجام گرفته است.

وی گفت: حضور پیکر مطهر شهدای گمنام در ۳۰۰ مدرسه استان یکی دیگر از صحنه‌های غرورآفرین از پیوند میان دانش‌آموزان دهه هشتادی و نودی با شهدا بوده است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از تسنیم، در پایان این جلسه از ۴ نفر از فرزندان شهید شاغل در آموزش و پرورش استان تقدیر به عمل آمد.

حضور در منزل ۶ شهید فرهنگی و دانش در شهر قم و شهرستان جعفرآباد و ابلاغ سلام و لوح سپاس مقام عالی وزارت به این خانواده ها از دیگر برنامه‌های زهرا مظفر مشاور وزیر آموزش و پرورش در حوزه امور شاهد و ایثارگران در سفر به قم بود.