انعقاد قرارداد ۴۰ هزار میلیارد تومان منابع تبصره ۱۸ قانون بودجه
انعقاد قرارداد ۴۰ هزار میلیارد تومان منابع تبصره ۱۸ قانون بودجه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سیدعلی روحانی معاون امروز در حاشیه بازدید از سه واحد صنعتی شهرک صنعتی شکوهیه قم، اظهار کرد: شهرک صنعتی شکوهیه در سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته است، علی‌الخصوص مراکزی که امروز مورد بازدید قرار گرفت نویدبخش روند امیدوارکننده در صنعت استان […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سیدعلی روحانی معاون امروز در حاشیه بازدید از سه واحد صنعتی شهرک صنعتی شکوهیه قم، اظهار کرد: شهرک صنعتی شکوهیه در سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته است، علی‌الخصوص مراکزی که امروز مورد بازدید قرار گرفت نویدبخش روند امیدوارکننده در صنعت استان قم است.

معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصاد و دارایی در خصوص تأمین منابع مالی واحد صنعتی خاطرنشان کرد: تأمین منابع مالی واحدهای صنعتی مشکلاتی را در حوزه‌های بانکی دارد که درصدد برطرف کردن آن‌ها هستیم.

وی با اشاره به جایگاه بازار سرمایه در خصوص تأمین منابع مالی، تصریح کرد: ورود به بازار سرمایه، پیشنهادی بود که این وزارت‌خانه به واحدهای صنعتی جهت تأمین بخشی از منابع مالی ارائه کرد.

روحانی با اشاره به تبصره ۱۸ قانون بودجه در عرصه تولید و اشتغال‌زایی اضافه کرد: تلاش شده تا این تبصره مثمر و یاری‌رسان باشد که اگر تعاملات این تبصره به سمت بازار سرمایه روانه شود امکان آن هست تا بخشی از هزینه‌های انتشار اوراق و سایر روش‌های سرمایه‌های مالی را تأمین کنیم.

وی در خصوص پرداخته‌ای مرتبط تبصره ۱۸ گفت: مجموع پرداخته‌ای مربوط به این تبصره در سال گذشته که مهرماه سال جاری نیز پرداخت شد بعد از تنزیل اوراق که در اختیار قرار گرفت حدود ۱۶ همت بوده که با احتساب تأمین دو برابری این مبلغ توسط بانک‌ها از محل منابع داخلی، مبلغی حدود ۵۰ همت از طریق تبصره ۱۸ در سال ۱۴۰۱ پرداخت می‌شود.

معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصاد و دارایی در آخر با اشاره به پرداختی‌ها این تبصره در سال جاری افزود: تأمین منابع ۱۴۰۲ که تاکنون حدود ۴۰ همت نیز برآورد شده است در مرحله انعقاد قرارداد میان عاملیت‌های دستگاه‌ها و دولت در حال تنظیم است که در سال ۱۴۰۳ پرداخت می‌شود.

پایان پیام/۷۸۰۳۰