در ۴۵ دقیقه می‌توانیم نتایج انتخابات هر یک از شعب قم را اعلام کنیم
در ۴۵ دقیقه می‌توانیم نتایج انتخابات هر یک از شعب قم را اعلام کنیم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حسن محبوبی، مدیر کل امور سیاسی و انتخابات استانداری قم در گفتگو با خبرنگاران گفت: استان قم در بین استان‌های کشور از نظر ثبت نام در انتخابات جایگاه سوم را داشته و تعداد ۸۶۶ نفر در مرحله اول […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حسن محبوبی، مدیر کل امور سیاسی و انتخابات استانداری قم در گفتگو با خبرنگاران گفت: استان قم در بین استان‌های کشور از نظر ثبت نام در انتخابات جایگاه سوم را داشته و تعداد ۸۶۶ نفر در مرحله اول انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.

وی گفت: ۲۶۱ نفر از مجموع ثبت نام کنندگان در حوزه انتخابیه قم تأیید صلاحیت نهایی شدند و تا ۱۹ بهمن ماه نیز ممکن است افراد جدیدی تأیید صلاحیت شوند.

مدیر کل امور سیاسی و انتخابات استانداری قم با بیان اینکه انتخابات در استان قم به صورت کامل الکترونیک برگزار می‌شود افزود: این امر به دلیل آن است که زیر ساخت‌های خوبی در حوزه فناوری اطلاعات در قم وجود دارد و این موضوع مورد تأیید وزارت کشور و شورای نگهبان قرار گرفته است.

محبوبی اضافه کرد: پس از پایان ساعت برگزاری انتخابات در ۴۵ دقیقه می‌توانیم نتایج انتخابات هر یک از شعب را اعلام کنیم و شمارش آرا به صورت دستی نخواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: در انتخابات پیش‌رو شهروندان می‌توانند از ۵ مدرک شامل گواهینامه، شناسنامه، گذرنامه، کارت پایان خدمت و کارت ملی برای رأی دادن استفاده کنند.

مدیر کل امور سیاسی و انتخابات استانداری قم از ثبت نام ۱۷ نفر برای انتخابات خبرگان رهبری خبر داد و بیان داشت: پس از برگزاری آزمون و مصاحبه علمی از داوطلبان، ۵ نفر تأیید صلاحیت شدند.

وی به برگزاری جلسه توجیهی برای همه داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: مواردی که باید در فرآیند انتخابات بدان توجه داشته باشند برای آنان بیان می‌شود.

محبوبی با اشاره به بستر سازی رسانه ملی برای معرفی داوطلبان به مردم گفت: شبکه انتخاب در استان قم فعال شده و داوطلبانی که تمایل برای پخش تبلیغات خود دارند باید ثبت نام کنند تا طبق جدول برنامه‌های آنان در ایام تبلیغات انتخابات در شبکه انتخاب قم پخش شود.

مدیر کل امور سیاسی و انتخابات استانداری قم گفت: این امر موجب خواهد شد مردم با برنامه‌های داوطلبان آشنا شوند و در نهایت با آگاهی بیشتری به نامزد‌ها رأی دهند.

وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در امر قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون وظیفه دارند و باید برنامه‌های خود را در این عرصه با مردم در میان بگذارند.

محبوبی در خصوص هزینه تبلیغات انتخاباتی داوطلبان نیز گفت: کاندیدا‌ها شماره حسابی برای رصد فعالیت‌های انتخاباتی خود اعلام کرده‌اند و هزینه تبلیغاتی داوطلبان توسط یکی از کمیته‌های ستاد انتخابات رصد می‌شود.