جبهه مقاومت اسلامی در برابر استکبار، صحنه آزمایش امت اسلام است
جبهه مقاومت اسلامی در برابر استکبار، صحنه آزمایش امت اسلام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله محسن اراکی شب گذشته در مراسم بزرگداشت ارتحال آیت‌الله عبدالنبی نمازی که در مسجد اعظم قم برگزار شد، بیان کرد: این عالم ربانی در عمر خود همواره همراه مردم و یار امامین انقلاب بود و از برکات حضور ایشان در […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله محسن اراکی شب گذشته در مراسم بزرگداشت ارتحال آیت‌الله عبدالنبی نمازی که در مسجد اعظم قم برگزار شد، بیان کرد: این عالم ربانی در عمر خود همواره همراه مردم و یار امامین انقلاب بود و از برکات حضور ایشان در عرصه‌های مختلف بهره‌مند بودیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: برای هر امتی هیچ نعمتی بالاتر از وجود عالمان آگاه به دین خدا و مصالح مردم و راهبری آن‌ها به سوی اهداف بزرگ نیست؛ عالمان باتقوا، خداترس و دنیا گریز، خداشناس، بصیر و دلسوز مردم از نعمت‌های خوب هر مجموعه و امتی هستند.

اراکی ادامه داد: جامعه شیعی این امانت بزرگ را طی صدها سال از دست ظالمان، قدرتمندان و دشمنان حفظ کرد تا امروز حرف اول را در منطقه اسلامی پیروان اهل‌بیت(ع) بزنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: امروز قدرت به خانه حضرت علی(ع) برگشته و این پیروان اهل‌بیت(ع) هستند که در برابر قدرتمندان ستمگر جهان ایستادگی می‌کنند.

وی افزود: کدام قدرتی را می‌شناسید که در برابر استکبار و صهیونیست و تحریم‌های ظالمانه آمریکایی باقدرت ایستادگی کند؟ امروز قدرت و نفوذ ولایت است که در سراسر جهان حرف برای گفتن دارد.

اراکی عنوان کرد: امروز چگونه شده است که ایران، جنوب لبنان، یمن، عراق و… در برابر زورگوهای ظالم ایستادگی می‌کنند؛ این‌ها همه از انقلاب اسلامی ایران نشأت گرفته؛ ایرانی که پیرو اهل‌بیت(ع) است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: این مقاومت‌ها در تاریخ بشر نمونه و نظیری نداشته است؛ چه قدرت و عاملی توانست موضوع مقاومت را در جامعه ما زنده و پویا کند؟ عالمان عادل، امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای آن قدرت و عاملی هستند که باعث شدند پیام مقاومت به مظلومان جهان رسیده تا برابر ظالمان ایستادگی‌ کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مردم ما امروز آماده‌اند با دریافت یک پیام از عالمان جامعه خویش، بار دیگر در عرصه‌های مختلف ازخودگذشتگی و ایثار کنند؛ جامعه ما امروز آماده شنیدن سخن عالمان است.

وی ادامه داد: فوز عظیمی که در کلام خدای متعال آمده همان شهادت‌طلبی است که مؤمن با خدای خود معامله می‌کند و جان خویش را می‌دهد تا بهشت را بگیرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: راز نهفته در قدرت جبهه مقاومت در عراق، غزه، لبنان‌، یمن و… شهادت‌طلبی است که مردم این کشورها به دنبال آن هستند.‌

وی افزود: ما امروز به پیروزی اطمینان داریم و می‌دانیم که امت حزب‌الله همواره پیروز است؛ امروز رسانه‌های دشمنان از هر ظرفیتی استفاده می‌کنند تا با اخبار ناامیدکننده ما را سست کنند، اما می‌دانیم با عزمی که داریم، پیروزیم.

اراکی تأکید کرد: امروز صحنه غزه، مقاومت اسلامی، جبهه مقاومت در برابر انگلیسی‌ها، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها آزمایشی برای امت اسلامی و بسترسازی ظهور حضرت مهدی(عج) است.

وی اظهار کرد: بنده افتخار بیش از ۵۰ سال آشنایی با آیت‌الله نمازی داشتم و او را به تقوا، علم، فضل، تواضع، مردم‌داری، آگاهی و… می‌شناختیم، وی همواره پیرو خط اهل‌بیت(ع) و امامین انقلاب بود.

اراکی تصریح کرد: هر ایستادگی، مقاومت، خیروبرکتی که امروز در جامعه رخ‌داده از پای منبرهای علمای فاضل و آگاهی همچون آیت‌الله نمازی بوده است.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱