قم جزء چهار استان کشور در کاهش وقوع سرقت است
قم جزء چهار استان کشور در کاهش وقوع سرقت است
سرهنگ جعفر عباسعلی پور با بیان اینکه از ابتدای امسال تا دی‌ماه آمار سرقت ۱۵ درصد کاهش‌ یافته‌است، گفت: قم جزء چهار استان کشور در کاهش وقوع سرقت طی سالجاری است.

سرهنگ جعفر عباسعلی پور رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی قم افزود:سرقت خودرو و قطعات داخلی آن با ۲۵ درصد، بیشترین فراوانی سرقت در قم را به خود اختصاص داده که علت اصلی آن کمبود پارکینگ‌های شخصی و عمومی در این استان است.

وی بیان داشت: علاوه بر خودرو، سرقت از اماکن خصوصی شامل منازل خالی از سکنه و خانه‌های نیمه‌کاره و موتورسیکلت بیشترین فراوانی سرقت در قم را به خود اختصاص داده است.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی قم با اشاره به کاهش سرقت موتورسیکلت از ۲۳ درصد به ۱۴ درصد از ابتدای امسال تا دیماه گفت: طی این مدت ۶۰ درصد موتورسیکلت‌های سرقتی در این استان کشف و به صاحبان آن عودت داده شده‌است.

عباسعلی‌پور ادامه داد: به‌خاطر قرارگیری قم در محور مواصلاتی کشور، کشفیات خودروهای سرقتی در این استان ۱۱۰ درصد است که بیشتر آنها خودروهای سرقت شده در شهرهای دیگر است که در این استان شناسایی می‌شوند.

وی با بیان اینکه کشف و شناسایی و دستگیری سارقان در حوزه خودرو و موتورسیکلت به‌صورت ویژه در حال پایش است، عنوان کرد: سرقت تلفن همراه در قم بسیار ناچیز است و آمار آن کمتر از یک درصد برآورد می‌شود.

قم جزء چهار استان کشور در کاهش وقوع سرقت است

وی گفت: قم در حوزه سرقت خشن نیز جزء استان‌هایی است که تعداد وقوع این بسیار اندک است و امسال نیز شاهد آن نبودیم.

وی با بیان اینکه سن سارقان در قم در بازه سنی ۲۰ تا ۳۵ سال است، تصریح کرد: شناسایی و دستگیری قاتلان در استان قم ۱۱۰ درصد است و متهمان به قتل هیچ‌گونه حاشیه امنی ندارند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا قم