نصب ۱۸۰ سامانه هوشمند در شهر قم
نصب ۱۸۰ سامانه هوشمند در شهر قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مومن حجازی عصر امروز در نشست صمیمی شهردار با اصحاب رسانه استان قم که در سالن جلسات رضوان شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: حدود ۱۸۰ سامانه هوشمند در شهرداری قم نصب شده است. وی با اشاره به اینکه می‌توان گفت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مومن حجازی عصر امروز در نشست صمیمی شهردار با اصحاب رسانه استان قم که در سالن جلسات رضوان شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: حدود ۱۸۰ سامانه هوشمند در شهرداری قم نصب شده است.

وی با اشاره به اینکه می‌توان گفت امروز شهر قم به یک شهر هوشمند تبدیل شده است، مطرح کرد: استفاده از ارزش افزوده این سیستم‌های الکترونیک امروز حائز اهمیت است.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری قم با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ به دنبال تکمیل سامانه رصد بودیم، عنوان کرد: این سامانه مدیران را کمک می‌کند که بر اساس داده‌ها تصمیم‌سازی صحیح را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه سامانه بینا نیز به تازگی رونمایی شده است، خاطرنشان کرد: این سامانه برای تحلیل‌های ترافیکی استفاده می‌شود و برای تهیه طرح جامع شهری کمک کننده است.

مومن حجازی با بیان اینکه سامانه قم‌یار خدمات بسیاری به شهروندان ارائه می‌کند، تصریح کرد: برخی از خدمات این سامانه به صورت ۱۰۰ درصد غیر حضوری ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مجوز ایستگاه صلواتی کاملا الکترونیکی صادر می‌شود، یادآور شد: همچنین سیستمی برای مسیریابی محل دفن اموات در بهشت معصومه(س) تهیه شده است.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری قم با بیان اینکه درخواست حفاری نیز به زودی رونمایی خواهد شد، ابراز کرد: شهروندان و دستگاه‌های خدماتی برای کسب مجوز حفاری مراجعات بسیاری به مناطق شهری دارند که امیدواریم با راه‌اندازی این سامانه مشکل این افراد رفع شود.

وی با اشاره به اینکه پارکینگ زائر مهم‌ترین پارکینگ شهر است، بیان کرد: وضعیت ورود و خروج وسایل نقلیه به تفکیک بومی و غیر بومی در سامانه رصد قابل مشاهده است.

مومن حجازی با بیان اینکه سامانه مکان یابی اتوبوس نیز هفته گذشته رونمایی شد، اظهار داشت: در این سامانه می‌توانیم به ۵ روش مختلف روند حرکت اتوبوس را به اطلاع همشهریان برسانیم.

پایان پیام/۷۸۰۴۸