قمی: بهترین جودوکاران به آسیا اعزام می شوند و قرار نیست زنگ تفریح باشیم
قمی: بهترین جودوکاران به آسیا اعزام می شوند و قرار نیست زنگ تفریح باشیم
حسین قمی بیان داشت: این مرحله از اردوها با حضور ۲۸ ملی پوش آغاز شده است، البته در کادرفنی تغییراتی ایجاد شده است، حامد ملک محمدی به عنوان کادرتخصصی و موسوی به عنوان مربی بدنساز به تیم ملی اضافه شده است. ما در نخستین مرحله تمام نفرات مدال آور در مسابقات قهرمانی بزرگسالان کشور را به اردو دعوت کرده ایم. تصمیم داریم از بین نفرات حاضر در اردو یک تیم را به تورنمنت تونس اعزام کنیم، این تیم اعزامی در قالب جوانان و بزرگسالان خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، نخستین مرحله اردوی تیم ملی جودو کشورمان از امروز شنبه در سالن جودو ورزشگاه آزادی با حضور ۲۸ جودوکار آغاز خواهد شد و تیم ملی جودو بزرگسالان کشورمان پس از چند ماه برگزاری اردو و حضور در تورنمنت های خارجی، اواخر فروردین ماه در مسابقات جودو قهرمانی بزرگسالان آسیا حضور خواهند داشت. حسین قمی نیز به عنوان سرمربی تیم ملی جودو کشورمان هدایت این تیم را برعهده دارد.

حسین قمی در واکنش به این سوال که گویا در نخستین مرحله از اردوها کادرفنی دست خوش تغییرات شده است، گفت: این مرحله از اردوها با حضور ۲۸ ملی پوش آغاز شده است، البته در کادرفنی تغییراتی ایجاد شده است، حامد ملک محمدی به عنوان کادرتخصصی و موسوی به عنوان مربی بدنساز به تیم ملی اضافه شده است. ما در نخستین مرحله تمام نفرات مدال آور در مسابقات قهرمانی بزرگسالان کشور را به اردو دعوت کرده ایم. تصمیم داریم از بین نفرات حاضر در اردو یک تیم را به تورنمنت تونس اعزام کنیم، این تیم اعزامی در قالب جوانان و بزرگسالان خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا قرار است در چند تورنمنت بین المللی به عنوان دیدار تدارکاتی شرکت کنید، گفت: هدفمان این است که جودوکاران حاضر در اردوی تیم ملی در این مسابقات محک بخورند و در نهایت ما بتوانیم نفرات خوبی را شناسایی و در نهایت به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام کنیم. نفرات اعزامی به تورنمنت تونس در صورتی که عملکرد خوبی داشته باشند، از این نفرات در مسابقات بعدی هم استفاده خواهیم کرد؛ اما سعی بر این داریم که از تمام ورزشکاران که در اردوها حضور دارند، در تورنمنت های اعزامی استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی جودو مردان در ادامه صحبت های خود عنوان کرد: قرار است ما غیر از حضور در تورنمنت تونس، در ۲ تا ۳ تورنمنت دیگر حضور داشته باشیم؛ ما بچه هایی را که در اردو حضور دارند را می توانیم با اعزام به تورنمنت ها و اردوهای خارجی آماده نگه داریم. به هرحال ما چند سالی است که بخاطر تعلیق از جودوی روز دنیا عقب تر هستیم و با جودو دنیا فاصله گرفته ایم و برای اینکه به روز شویم باید در تورنمنت های مختلف حضور پیدا کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا با توجه به فاصله ای که جودو ایران با جودو آسیا و دنیا دارد، تیم ملی با ترکیب کامل اعزام خواهد شد یا خیر گفت: هنوز مشخص نیست که برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا با ترکیب کامل اعزام خواهیم شد یا خیر، البته همه چیز بستگی به عملکرد جودوکاران حاضر در اردوها دارد، ما باید ببینیم عملکرد آنها در تورنمنت های پیش رو و اردوهای مشترکی که خواهیم داشت، چگونه است. پس از آن برای اعزام به قهرمانی آسیا تصمیم خواهیم گرفت. قطعا هرکسی در اردوی تیم ملی، تورنمنت ها و اردوهای مشترکی که خواهیم داشت، بتواند بدرخشد به قهرمانی آسیا اعزام خواهد شد. به هر حال قرار نیست ما زنگ تفریح تیم های حاضر در مسابقات قهرمانی آسیا باشیم.

سرمربی تیم ملی جودو در پایان صحبت های خود، اظهار داشت: ما بعد از تعلیق چهارساله به گردونه رقابت ها بازگشته ایم و برای اینکه دوباره به روند مدال آوری بازگردیم بدون شک به زمان نیاز داریم تا دوباره مثل گذشته بتوانیم مدال آوری کنیم.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس