برف و باران مهمان این هفته مردم استان قم
برف و باران مهمان این هفته مردم استان قم
دوشنبه با خروج کامل سامانه بارشی، آسمان صاف تا قسمتی ابری در برخی ساعات وزش باد رخ خواهد داد؛ طی فعالیت این موج، روند کاهش دما خواهیم داشت، به‌طوری‌که در بسیاری از مناطق، صبح دوشنبه دما زیر صفر خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سعید اسماعیلی کارشناس اداره کل هواشناسی استان قم به بررسی اوضاع جوی هفته جاری پرداخت و افزود: بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی هواشناسی، امروز شنبه (۷ بهمن) آسمان ابری و مه‌آلود، در برخی ساعات همراه با بارش باران و در ارتفاعات برف خواهد بود.

وی مطرح کرد: روز یک‌شنبه، آسمان استان ابری و مه‌آلود، در برخی ساعات همراه با بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، که قبل از ظهر با کاهش ابر و افزایش وزش باد همراه خواهد شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قم، از آسمانی صاف برای روز دوشنبه خبر داد و افزود: دوشنبه با خروج کامل سامانه بارشی، آسمان صاف تا قسمتی ابری در برخی ساعات وزش باد رخ خواهد داد؛ طی فعالیت این موج، روند کاهش دما خواهیم داشت، به‌طوری‌که در بسیاری از مناطق، صبح دوشنبه دما زیر صفر خواهد رسید.

وی بابیان اینکه از اواخر وقت سه‌شنبه، موج بارشی دیگری به منطقه نفوذ خواهد کرد، گفت: برای روز چهارشنبه، آسمان نیمه‌ابری تا ابری و در برخی ساعات بارش باران رخ خواهد داد.

اسماعیلی برای پایان هفته قم، برف و باران پیش‌بینی کرد و اظهار داشت: از روز پنج‌شنبه تا قبل از ظهر جمعه، آسمان ابری و در برخی ساعات بارش باران، مه‌آلود و در مناطق مرتفع‌تر بارش برف رخ خواهد داد.

وی در پایان گفت: برای ساعاتی از صبح یک‌شنبه تا جمعه هفته جاری، در مناطق مرتفع‌تر، دمای زیر صفر و یخبندان انتظار می‌رود.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس قم