بسیج ظرفیت دستگاه‌های اجرایی قم برای برگزاری مراسم اعتکاف
بسیج ظرفیت دستگاه‌های اجرایی قم برای برگزاری مراسم اعتکاف

ابوالقاسم مقیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف، اظهار کرد: مراسم معنوی اعتکاف یکی از مناسک معنوی احیاشده در دهه‌های اخیر و یکی از دستاوردهای بزرگ معنوی انقلاب اسلامی محسوب می‌شود. وی ادامه داد: این مراسم مهم و پربرکت معنوی با توصیه‌های مقام معظم رهبر در سال‌های […]

ابوالقاسم مقیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف، اظهار کرد: مراسم معنوی اعتکاف یکی از مناسک معنوی احیاشده در دهه‌های اخیر و یکی از دستاوردهای بزرگ معنوی انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: این مراسم مهم و پربرکت معنوی با توصیه‌های مقام معظم رهبر در سال‌های اخیر رشد و پیشرفت چشم‌گیری به‌ویژه بین نوجوانان و جوانان داشته است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری قم گفت: اعتکاف یکی از زمینه‌های دوری از تکبر و پرداختن به معنویت در جهان پرتلاطم است، امروزه شهر قم به‌عنوان خاستگاه جدی امر و توسعه اعتکاف در تمام کشور شناخته شده است.

مقیمی با اشاره آمادگی مساجد قم در میزبانی از معتکفین، عنوان کرد: امسال با رشد تعداد مساجد میزبانِ مراسم اعتکاف مواجه بودیم و علاوه بر اعتکاف عمومی، از سوی دانش آموزان و دانشجویان نیز استقبال خوبی از این مراسم‌ معنوی شده است.

وی اشاره کرد: روز گذشته جلسه‌ای در معاونت فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری قم باهدف هماهنگی میان دستگاه‌ها در راستای برگزاری هرچه بهتر مراسم اعتکاف داشتیم و راهکارهای مرتبط با موضوع موردبررسی قرار گرفت.

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم عنوان کرد: مسائلی همچون امنیت معتکفین، انتظامات مساجد، سلامت معتکفین، برنامه‌های فرهنگی برای آن‌ها، مراقبت‌های مختلف در حوزه طبخ غذا و… بخشی از مواردی بودند که موردبررسی قرار گرفتند.

وی در پایان توضیح داد: امروز وحدت خوبی میان دستگاه‌ها با موضوع برگزاری مراسم اعتکاف ایجادشده و به لطف خدا آمادگی بهترین میزبانی را از معتکفین در استان قم داریم.

پایان پیام/ ۷۸۰۳۰